انتشار: ۱۸:۰۳ - ۱۳ آبان ۱۳۹۴
فیلم «چند متر مکعب عشق» به کارگردانی جمشید محمودی برای نمایش و شرکت در رقابت‌های جشنواره «کاسا آسیا»ی اسپانیا راهی بارسلونا شد.
 به گزارش تابناک فرهنگی به نقل از ایسنا ، «کاسا آسیا» مهم‌ترین رویداد سینمایی اروپایی است که به مدت یک هفته به محصولات آسیایی می‌پردازد.

 ژاپن در این دوره، شش فیلم، چین پنج فیلم و کره‌جنوبی چهار نماینده به این رویداد هنری فرستاده‌اند که از 11 تا 15 نوامبر در بارسلونا برگزار می‌شود.

 «چند متر مکعب عشق» روز 15 نوامبر به نمایندگی از کشور افغانستان به نمایش درمی‌آید. «امروز» ساخته «رضا میرکریمی» هم در بخش دیگری از این رقابت‌ها شرکت دارد.

 «چند متر مکعب عشق» در جشن امسال خانه سینما نیز بیشترین جوایز را از آن خود کرد.

 در این فیلم بازیگرانی چون ساعد سهیلی، حسیبا ابراهیمی، نادر فلاح، علیرضا استادی و مسعود میرطاهری مقابل دوربین جمشد محمودی رفته اند و در خلاصه داستان آن آمده است:"عبدالسلام که یک مهاجر افغان است، به همراه دخترش مرونا در یک کارگاه مشغول به کار و زندگی ست. عشقی در راه است عشق صابر به مرونا، عشقی که فرجامش را هیچ کس نمی داند، نه صابر، نه مرونا و نه حتی عبدالسلام ..."

سومین دوره هفته فیلم «کاسا آسیا» میزبان 52 فیلم از کشورهای آسیایی همچون فیلپین‌، هند‌، قزاقستان، ‌تایلند‌، ویتنام‌، اندونزی‌، پاکستان‌، سنگاپور و ... است. کشورهایی چون کلمبیا، ‌نیوزلند و استرالیا هم محصولات سینمایی خود را به این جشنواره فرستاده‌اند.

 این فستیوال شامل سه بخش می‌شود: بخش رسمی که در آن 18 فیلم از سال 2014 و 2015 به رقابت می‌پردازند، بخش پانوراما که گروه‌های سینمایی بهترین محصولات سال‌های 2013، 2014‌ و2015 خود را برای مسابقه ارسال کرده‌اند و بخش ویژه که در آن 15 محصول سینمایی در ژانر‌های داستانی‌، انیمیشن‌، مستند و تخیلی با هم رقابت می‌کنند. جشنواره «کاسا» به بهترین فیلم، بهترین کارگردان‌، بهترین فیلمنامه جایزه اعطا می‌کند.

 به گزارش وب‌سایت این جشنواره، علاوه بر این، جایزه ویژه بخش پانوراما و جایزه مخاطبین هم توسط دو داور این جشنواره به برندگان تعلق می‌گیرد.

 هر یک از داوران سه جایزه را علاوه بر جایزه ویژه پانوراما به منتخبین خود اعطا می‌کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: