انتشار: ۱۸:۴۵ - ۱۳ تير ۱۳۹۵
دبیر نخستین دوره جشنواره «آواها و نواهای رضوی» گفت: تاکنون بیش از 100 هنرمند و گروه هنری از سراسر کشور برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌ و تعدادی از گروه‌ها نیز درخواست تمدید مهلت فرستادن اثر داشته اند.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی به نقل از روابط عمومی و ستاد خبری جشنواره «آواها و نواهای رضوی»، برزین ضرغامی افزود: امیدواریم جشنواره «آواها و نواهای رضوی» با گام محکمی که در سال نخست برمی‌دارد، در سال‌های آتی بتواند نهادی فرهنگی ذیل جشنواره رضوی باشد و فعالیت‌های خود را ادامه دهد تا در درازمدت همه دست‌اندرکاران حوزه موسیقی را زیر این موضوع ارزشمند گردهم آورد.
وی ادامه داد: جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در سال‌های دور براساس دغدغه‌های موجود شکل گرفت و تبدیل به نهادی فرهنگی در کشور شد و در مجموع، فعالیت‌هایی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این سال‌ها انجام داده، هیچ‌ یک همچون جشنواره امام رضا (ع) نتوانسته جایگاه خود را پیدا کند.
ضرغامی با بیان اینکه در جشنواره امام رضا (ع) جدای از بُعد فرهنگی و هنری، موضوع مهم، ارادتی است که نسبت به این حضرت وجود دارد، گفت: در این دوره از جشنواره به بخش‌های پژوهشی توجه بیش تری شده، به همین سبب جشنواره آواها و نواها در ذیل جشنواره امام رضا (ع) پیشنهاد شد و قرار است نخستین دوره آن در هفته کرامت سال جاری برگزار شود.
دبیر نخستین دوره جشنواره «آواها و نواهای رضوی» افزود: پس از اعلام فراخوان جشنواره، هنرمندان از اقصی نقاط کشور از این جشنواره استقبال کردند و تاکنون بیش از 100 گروه هنری از سراسر کشور، از جمله استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گیلان، کرمانشاه، تهران، البرز، آذربایجان و کردستان برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند و تعدادی از گروه‌ها نیز درخواست تمدید مهلت فرستادن اثر را داشته اند، که این موضوع در حال بررسی است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بتواند در گسترش و تعمیق فرهنگ رضوی با استفاده از ابزارهای هنری تأثیرگذار و راهگشا باشد.
جشنواره «آواها و نواهای رضوی» از سلسله برنامه‌های چهاردهمین جشنواره فرهنگی و هنری «امام رضا (ع)» است که مرداد ماه امسال و هم زمان با دهه کرامت در استان تهران برگزار خواهد شد.
آخرین مهلت فرستادن اثر بدین جشنواره، 25 تیرماه اعلام شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: