انتشار: ۱۶:۳۰ - ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵
فیلم مستند «نخل و آفتاب» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به مراحل پایانی تولید نزدیک شد.
به گزارش تابناک  فرهنگی ، فیلم مستند «نخل و آفتاب» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی سیاوش دولت‌سرایی که درباره فعالیت‌های هنری و مصائب زندگی یک نوازنده محلی ساکن چابهار است، مراحل پایانی تولید را سپری می‌‌کند.

سیاوش دولت‌سرایی درباره موضوع مستند «نخل و آفتاب» اظهار کرد: این فیلم درباره علی آوارگان نوازنده‌ برجسته‌ ساز قیچک است که چندین‌بار در جشنواره‌های بین‌المللی برنده جایزه شده، اما این روزها کارش رونق سالیان گذشته را ندارد.

وی شرایط فعلی هنرمندی نظیر علی آوارگان را نماد وضعیت دشوار معیشت بسیاری از هنرمندان موسیقی محلی و بومی ایران توصیف کرد و گفت: در این فیلم سعی کردم مشکلات زندگی این فرد را نشان بدهم، چون او نیز مانند خیلی از هنرمندان بومی کشور با کمبودهای فراوان دست و پنجه نرم می‌کند.

دولت‌سرایی خاطرنشان کرد: در غیاب این نوازندگان محلی، نوعی موسیقی بی‌ارزش پاکستانی به سرعت در منطقه عورکی چابهار گسترش پیدا کرده است. تاکید دارم با وجود این افراد می‌توان مقابل تهاجم فرهنگی ایستاد و اگر بی‌توجهی صورت بگیرد، جبرانش سخت خواهد بود.

به گفته وی، مستند «نخل و مهتاب» در مرحله تدوین قرار دارد و تا پایان خرداد ۹۵ آماده نمایش می‌شود تا برای اولین اکران عمومی به دبیرخانه‌ دهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» ارائه شود.

عوامل تولید این مستند ۴۰ دقیقه‌ای عبارتند از:پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: سیاوش دولت‌سرایی، تصویربردار: بهروز صمد مطلق، صدابردار: حسام مهدوی، تدوین‌گر: محمود یارمحمدلو، مدیر تولید: فریدون کرمی، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی./مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: