انتشار: ۱۲:۵۰ - ۰۲ دی ۱۳۹۴
آنسامبل سل به سرپرستي بهمن مه آبادي جمعه ٤ دي كنسرت پژوهشي اي را در تهران برگزار مي كند.

بهمن مه آبادي آهنگساز و سرپرست آنسامبل سل در گفتگو با خبرنگار موسيقي تابناك فرهنگی با اعلام اين خبر گفت: در اين كنسرت پژوهشي كه ٤ دي ماه از ساعت ١٨ در تالار فرهنگ و هنر پژوهشكده فرهنگ، هنر و معماري برگزار مي شود بنده سخنراني با موضوع «موسيقي زبان فاخر و مشترك ملتها» خواهم داشت .

وي با اشاره به انتخاب موضوع اين كنسرت ادامه داد: تمركز من در اين برنامه بر چگونگي بوجود آمدن يك زبان خاص براي موسيقي در دنيا و نيز چگونگي معين شدن نوشتاري خاص براي اين هنر است.

اين نوازنده ويلن افزود: موسيقي زبان مشترك ملت هاست و از اين جهت فاخر محسوب می شود که اين زبان انتزاعي ، تخصصي و فراگير است.

مه آبادي در خصوص اجراي آنسامبل سل در اين برنامه پژوهشي گفت: در اين كنسرت كه به همت خانه موسيقي برگزار مي شود با آنسامبل سل متشكل از نوازندگاني چون نهال محبي: ويلن، ارغوان صباحي: ويولا، سيامك سلطان علي زاده: ويولا،سارا عبداله زاده و پرنشيد شكوهي :پيانو و بنده به عنوان نوازنده ويلن به روي صحنه مي رويم و قطعاتي از آثار آهنگسازان دوره هاي مختلف موسيقي را مي نوازيم.

سرپرست آنسامبل سل بيان داشت: ما در اين اجرا مثال هاي مطرحي را در موسيقي جهان ارائه مي دهيم و درباره تاريخچه و وضعيت جهاني آن قطعه صحبت خواهيم كرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: