انتشار: ۱۷:۱۷ - ۰۶ مرداد ۱۳۹۷
مدیران جشنواره سینمایی «تصویر و زندگی» سنگال برای خرید و نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» با مجیدی کارگردان این فیلم وارد مذاکره شدند.
سیدحسن عصمتی، رایزن فرهنگی ایران در سنگال با «مصطفی نیان» مدیر جشنواره سینمایی «تصویر و زندگی» سنگال دیدار و با وی درباره همکاری سینمایی مشترک بین دو کشور و نیز نمایش فیلم سینمایی «محمد رسول‌الله (ص)» در این جشنواره گفت‌وگو کرد.
نیان، در این دیدار به جایگاه سینمای ایران در جهان اشاره کرد و گفت: از حضور دستاوردهای سینمایی ایران به ویژه سینمای دینی آن در هجدهمین دوره جشنواره «تصویر و زندگی» استقبال می‌کنیم.
امضای تفاهمنامه همکاری، تشکیل انجمن سینمایی ایران و سنگال و برگزاری هفته سینمایی مشترک ایران و سنگال، از دیگر محورهای این دیدار بود.
مدیران جشنواره سینمایی تصویر و زندگی سنگال، مذاکرات خود را با «مجید مجیدی» کارگردان فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در خصوص خرید و نمایش این فیلم در سنگال که برای نخستین بار در قاره آفریقا انجام می‌شود، آغاز کرده‌اند.
هجدهمین دوره جشنواره سینمایی «تصویر و زندگی» سنگال از 14 تا 18 مهر امسال در داکار (پایتخت) برگزار می‌شود.
فیلم «محمد رسول الله (ص)» به کودکی حضرت محمد(ص) می پردازد که در آن علیرضا شجاع نوری، مهدی پاکدل، مینا ساداتی، محسن تنابنده، ساره بیات، داریوش فرهنگ، رعنا آزادی‌ور، پانته‌آ مهدی‌نیا، نسرین نصرتی و صادق هاتفی به ایفای نقش می پردازند.
اکران سراسری فیلم «محمد رسول الله» از پنجم شهریورماه 1394 در ایران و همزمان با افتتاحیه جشنواره فیلم مونترال کانادا آغاز شد. این فیلم در نخستین روز نمایش خود با فروش 170 میلیون تومانی رکورد بیشترین فروش یک فیلم در سینماهای ایران را به خود اختصاص داد.
این فیلم در مجموع 17 میلیارد تومان فروش داشت و جزو پرفروش ترین فیلم سال سینما نیز انتخاب شد.
فیلم «محمد رسول الله (ص)» پیش از تولد پیامبر اسلام تا 12سالگی او را در بر می‌گیرد؛ البته بخش‌های مربوط به قبل از 50 سالگی حضرت محمد(ص) نیز به‌صورت فلاش‌بک نشان داده می‌شود.

ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: