انتشار: ۱۳:۴۷ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۷
سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران دو ماه است به دلیل عدم حضور اشرف بروجردی در محل کار خود بدون رئیس اداره می‌شود.

اشرف بروجردی 28 اسفند سال 1395 با حکم حسن روحانی به عنوان «رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» منصوب شد.

حکم انتصاب بروجردی برای 4 سال صادر شده اما ظاهرا «رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران» حدود دو ماهی است که به دلیل بیماری در محل کار خود حضور ندارد و این سازمان بدون مدیر اداره می‌شود.

این گزارش اضافه می‌کند، بروجردی جهت درمان، سفری به کشور انگلیس خواهد داشت و بدین منظور با ارسال نامه‌ای به دفتر رئیس جمهور برای مدت 5 ماه درخواست مرخصی داشته است. البته پس از بازگشت نیز دوران نقاهت بیماری را سپری خواهد کرد.

در این راستا و به این دلیل که در حال حاضر کتابخانه ملی چند معاون از جمله معاون اسناد و معاون توسعه را ندارد برخی از امور بر زمین مانده است.

پیش از این سید مهدی موسوی معاون توسعه و شهرام یوسفی‌‌فر معاون اسناد ملی کتابخانه بودند که یکی با پذیرش مسئولیت جدید در دانشگاه تربیت مدرس و دیگری نیز عزل شد.

در حال حاضر «علی جنتی» وزیر اسبق ارشاد و «فریبرز خسروی» مشاور عالی رئیس کنونی (معاون پژوهش و فناوری اطلاعات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از 19 خرداد سالجاری با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت اسناد این سازمان (آرشیو ملی)منصوب شد) از گزینه‌های ریاست بر این سازمان شمرده می‌شوند.

منبع: فارس

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: