انتشار: ۱۱:۵۴ - ۳۱ تير ۱۳۹۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معقتد است عکس می‌تواند لحظه‌های ناب زیارت را روایت کند و فضای مجازی بستری است که می‌توان این لحظه‌ها را با دیگران به اشتراک گذاشت.
به گزارش شنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید عباس صالحی با اشاره به برپایی جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با موضوع زیارت، درباره مقوله زیارت و وجوه مختلف آن، اظهار کرد: زیارت با لحظه‌های نابی همراه است که در زندگی انسان وجود دارد.
به گفته وی این لحظه‌ها که از روح برمی‌خیزد و بر جان می‌نشیند و در تن نمای آن پدیدار می‌شود، لحظه‌هایی است که می‌تواند برای دیگران هم تأثیرگذار و افق‌برانگیز باشد. عکس می‌تواند این لحظه‌های ناب را روایت کند و با دیگران به اشتراک بگذارد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همچنین به ضرورت تولید محتوای رضوی در فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: فضای مجازی بستری است که می‌تواند برای تصویرسازی و تصویردهی از لحظه‌های ناب زیارت به کمک بیاید.
صالحی گفت: لحظه‌های ناب زیارت ممکن است ابتدا اختصاصی باشند اما وقتی در یک اشتراک عمومی قرار می‌گیرند، برای دیگران فرصتی می‌سازند که چگونه این لحظه‌های ناب را برای خودشان هم پدید بیاورند.
عضو کابینه دولت دوازدهم در عین حال تاکید کرد: هر مقدار که بتوانیم این لحظه‌های ناب را درست روایت کنیم، کمک می‌کنیم به اینکه بتوانیم لحظه‌های ناب را هم به وجود بیاوریم.

** جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» دریک نگاه
به گزارش ایرنا، دومین جشنواره عکس تلفن همراه «هشت» با حمایت بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، سازمان فضای مجازی سراج و موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر به دبیری وجیه‌اله شیرمحمدی برگزار می‌شود.
«آداب و فرهنگ زیارت، جلوه‌های حرم مطهر رضوی، حرم مطهر حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ (ع)، انعکاس مراسم و آیین‌های رضوی و امامزادگان و بقاع متبرکه» محورهای این جشنواره را تشکیل می‌دهند.
۱۵ مرداد آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی www.rbphoto.ir مراجعه کنند.
نخستین جشنواره هشت از مجموعه برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بود که به دبیری وجیه‌اله شیرمحمدی از سال ۱۳۹۵ کار خود را آغاز کرد و در مرداد سال گذشته با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان داد.
در این دوره بیش از ۱۰۰۰ عکاس از سراسر ایران با ارسال ۱۰ هزار و ۸۰۰ قطعه عکس آثار خود را برای دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: