انتشار: ۰۶:۴۵ - ۲۴ تير ۱۳۹۷
زمانی با تولیدات ناب و فاخر هنری، برای فرهنگسازی اخلاقیات در جامعه و خانواده از این دریچه با این اقشار صحبت می‌کردیم؛ اگر در آینده کاری فاخر برای کودک و نوجوان ساخته شود و به بنده پیشنهادی بدهند دوباره این ژانر هنری را تجربه خواهم کرد.
این روزها کنداکتور تلویزیون از فقدان سریال تولیدی طنز رنج می‌برد، البته به زودی این فقدان با پخش سریال «شرایط خاص» برطرف می‌شود. جایی که بسیاری از هنرمندان طنّاز دورهم جمع شده‌اند تا با درون مایه طنز موقعیت‌های فرهنگی با حال و هوای دفاع مقدس بیافرینند. البته فارغ از تولید «کلاه قرمزی» و چند کار کودک، جای پرداخت‌های فاخر برای کودکان و نوجوانان خالی است. روزگاری مریم سعادت صداپیشگی «خونه مادربزرگه» و «عطر و گلاب بپاشید!» را برعهده داشت. یا در «قصه‌های تا به تا» لحظاتی مفرح و در عین حال آموزنده را برای کودکان فراهم کرد. او همیشه به عروسک‌گردانی علاقه بسیاری داشت و در عین حال او را به هنرنمایی فاخر در سریال‌های طنز هم می‌شناسند. البته با گمانه‌زنی که برخی از رسانه‌ها نسبت به ساخت سری جدید «دردسرهای عظیم» انجام دادند این بازیگر نسبت به این رایزنی‌ها هم پاسخ داد.

مریم سعادت بازیگر «خوش‌رکاب» و «دردسرهای عظیم» با بیان اینکه همین روزها «شرایط خاص» روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود به خبرنگار فرهنگی تسنیم، اظهار داشت: این مجموعه تلویزیونی مدت‌هاست که در نوبت پخش شبکه سه سیما قرار دارد و بالاخره تصمیم مدیران بر پخش این سریال بعد از رقابت‌های جام جهانی بود. سریالی که تصویربرداری و مراحل فنی آن به تازگی به پایان رسیده و نگاهی گذرا به دفاع مقدس دارد. همچنین مضامین اجتماعی را با زبانی طنز در آن مطرح می‌کند. خوشبختانه بنده هم در میان بازیگران توانمند و طنّاز سینما و تلویزیون قرار گرفته‌ام. بنده در این مجموعه تلویزیونی کاراکتر خاله را بازی می‌کنم؛("شرایط خاص" داستان مادر شهیدی را روایت می‌کند که پروانه معصومی نقش آن را برعهده گرفته و سعادت نقش خواهر او را ایفا می‌کند).

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای ساخت سری جدید «دردسرهای عظیم» با شما صحبتی شده، خاطرنشان کرد: ما هم در همین حد شنیده‌ایم که احتمال ساخت مجموعه جدید «دردسرهای عظیم» وجود دارد اما به تعبیری دور هم جمع کردن این بازیگران به قول آقای تهیه‌کننده کار سختی است. البته همه نسبت به شکل و ساختار مناسب این سریال ابراز رضایت کرده‌اند و در صورت اعلام ساخت سری جدید، حتماً به این پروژه می‌پیوندم.

سعادت در پایان درباره ساخت کارهای فاخر برای کودکان و نوجوانان، خاطرنشان کرد: امروز فارغ از برنامه‌ها و ادامه تولید مجموعه «کلاه قرمزی»، دیگر شاهد آن فرهیختگی در پرداخت‌های کودک و نوجوان نیستیم. حتی عروسک‌گردانی‌ها هم به پای آن روزگار نمی‌رسد، امیدواریم که این فرهیختگی ضمیمه این پرداخت‌ها قرار بگیرد. جایی که باید این کارکرد اخلاقی و فرهنگی به اوج خودش برسد و ما توصیه‌ها و پند و اندرزهایمان را در قالب پرداخت هنری به کودکان و نوجوانان عرضه کنیم. چرا که پیش از این با تولیدات ناب و فاخر هنری، برای فرهنگسازی اخلاقیات در جامعه و خانواده از این دریچه با این اقشار صحبت می‌کردیم. اگر در آینده کاری فاخر برای کودک و نوجوان ساخته شود و به بنده پیشنهادی بدهند دوباره این ژانر هنری را تجربه خواهم کرد.


منبع: تسنیم

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: