انتشار: ۱۷:۴۰ - ۱۶ تير ۱۳۹۷
مدیرکل مطبوعات و خبرگزاریهای داخلی وعده داد: تکلیف شرکت‌هایی که با ارز دولتی سفارش واردات کاغذ را ثبت کرده‌اند، مشخص خواهد شد تا بهتر بتوان در مورد مطالبات بازار کاغذ مطبوعات، تصمیم گرفت.
«محمدرضا دربندی» این وعده را یک روز بعد از اظهارات رئیس انجمن واردکنندگان کاغذ  مقوا مبنی بر لزوم انتشار فهرست افراد و شرکت‌هایی که برای واردات کاغذ ارز دولتی گرفتند اما کاغذی وارد نکردند (اینجا) و در نخستین جلسه کمیته ساماندهی کاغذ مطبوعات که در ساختمان معاونت مطبوعاتی تشکیل شد، عنوان کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارشی از این جلسه، نوشت: مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی در پایان این نشست با اشاره به مصوبات نخستین جلسه، گفت: با نظر کارشناسان حاضر در این نشست، مقرر شد اولاً تکلیف شرکت‌هایی که با ارز دولتی سفارش واردات کاغذ را ثبت کرده‌اند مشخص شود تا بهتر بتوان در مورد واردات انجام گرفته و پیگیری در خصوص مطالبات بازار کاغذ مطبوعات، تصمیم گرفت.

وی که به عنوان سخنگوی این کمیته انتخاب شده است، افزود: با هماهنگی‌های به عمل آمده با سازمان بازرسی، آمادگی کامل و فوری برای پلمب انبارهای احتکار کاغذ روزنامه وجود دارد که از تمامی اصحاب رسانه که در این خصوص اطلاعاتی در دست دارند، می‌خواهیم برای ساماندهی بازار در این مورد ما را یاری دهند.

دربندی همچنین از هماهنگی کامل با بانک مرکزی در خصوص گشایش اعتبار متقاضیان واردات کاغذ با هماهنگی معاونت مطبوعاتی خبر داد و گفت: تمام مسیر واردات از ابتدا تا انتها یعنی فروش کاغذ به رسانه‌ها زیر ذره‌بین قرار می‌گیرد. بر این اساس، میزان واردات و همچنین قیمت تمام شده و توزیع درست آن میان روزنامه ها و نشریات از وظایف اصلی کمیته ساماندهی است.

بر اساس همین گزارش، در این جلسه همچنین مقرر شد روند تولید کاغذ در کارخانه چوب و کاغذ مازندران نیز با سرعت بیشتری پیگیری شود. همچنین مقرر شد در جلسه‌ای که شنبه با مدیران موسسات مطبوعاتی بزرگ کشور برگزار می‌شود؛ در صورت درخواست این موسسات برای واردات کاغذ، هماهنگی‌های لازم جهت تخصیص و گشایش اعتبار لازم صورت گیرد و این موسسات بتوانند برای نیاز خود کاغذ وارد کنند.

منبع:مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: