انتشار: ۱۹:۰۴ - ۱۳ تير ۱۳۹۷
وزیر ارشاد در پیامی به دومین کنوانسیون بازی تهران بر نقش بازی‌های رایانه‌ای در بازنمایی تفکرات و تاثیرگذاری این صنعت نوپا تاکید کرد.
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی به دومین کنوانسیون بازی تهران (TGC) بر نقش بازی های رایانه ای بر بازنمایی تفکرات، آرمان ها و رویاهای یک ملت تاکید کرد.

متن پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دومین کنوانسیون بازی تهران به شرح زیر است:

«در سدۀ بیست و یکم، بازی رایانه­ ای نقشی آیینه ­گون برای بازنمایی تفکرات، آرمان­ها و رویاهای یک ملت ایفا می­ کند. صنعت بازی­ های رایانه ­ای، صنعتی نوپا اما بسیار تأثیرگذار محسوب می ­شود.

در سال­های اخیر، این موضوع در کشور ما نیز به اقتضای فضاهای تازه، دارای صورت مساله ای جدید و تکامل یافته شده و یکی از مهم­ترین زوایای نوظهور آن، مزیت­ های فوق­ العاده ­ای است که به همراه داشته است.

این صنعت می‌تواند در خط مقدم اقتصاد مقاومتی قرار گیرد؛ از یک سو به دلیل ضریب بالای کارآفرینی با حضور جوانان نخبه­ میهن، کاملاً درون­زاست و از سوی دیگر به دلیل ماهیت فناورانه و متصل به جهان، به شدت برون­ گراست. این نکته در سال­های اخیر با ارائه بازی ­های موفق ایرانی به خوبی دیده شده است؛ بازی­ هایی اصالتاً ایرانی که مورد توجه شرکت­ های بین­ المللی قرار گرفته و سهمی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص داده ­اند. هرچندکسب سهم ‌بیشتری از بازارهای داخلی توسط بازی­ های ایرانی نیز از ضرورت­ هایی است که باید برای دست­یابی به آن گام­ های استوارتری برداشت.

از منظری دیگر، حوزه بازی رایانه­ ای ظرفیتی کم مانند در گسترش دیپلماسی فرهنگی کشور است. بازی­سازان می­ توانند با قصه­ ها و داستان­های ایرانی و اسلامی حوزه تأثیرگذاری و تعامل فرهنگی ایران را گسترش بخشند .

دومین دوره رویداد تجاری بین ­المللی کنوانسیون بازی نویدبخش آینده ­ای پرنشاط، امیدبخش و ارزش‌آفرین برای خانواده بزرگ بازی سازان ایرانی است. برگزاری موفق این رویداد را به دست ­اندرکاران، شرکت­ کنندگان و به ­ویژه برگزیدگان این دوره صمیمانه تبریک می­گویم و برای همه عزیزان توفیق و سربلندی از درگاه پروردگار متعال خواستارم.»

منبع: خبرنگاران جوان

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: