انتشار: ۲۰:۱۹ - ۱۱ تير ۱۳۹۷
فروش فیلم هایی که در نوبت دوم امسال روی پرده رفتند تا امروز به رونق فیلم های نوبت اول نبوده اند، هر چند در کل فروش بهار امسال رشدی نزدیک به 50 درصد را نسبت به فیلم های اکران شده در مدت مشابه سال گذشته نشان می داد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ بر اساس آخرین اعلام فروش فیلم ها به ترتیب:

فیلم «خجالت نکش» به کارگردانی رضا مقصودی با 58 روز اجرا و در اختیار داشتن 116 سینما در کل کشور 3 میلیارد و 800 میلیون تومان فروش داشته است و تا کنون صدر نشین جدول فروش است این فیلم در تهران در26 سینما اکران می شود. بعد از این فیلم «عصبانی نیستم» ساخته رضا درمیشیان قرار گرفته است که با گذشت 58 روز از اجرا با فروش 2 میلیارد و نهصد و پنجاه میلیون تومان و در اختیار داشتن 7 سینما در تهران و 34 سینما در شهرستان ها مقام دوم فروش را دارد. فیلم «چهار راه استانبول» به کارگردانی مصطفی کیایی در مقام سوم قرار گرفته است، این فیلم در 12 سینما در تهران و 74 سینما در شهرستان ها اکران می شود و پس از 58 روز به فروش 2 میلیارد و نهصد میلیونی دست پیدا کرده است. فیلم «خوک» ساخته مانی حقیقی با فروش یک میلیارد و 150 میلیونی و در اختیار داشتن 4 سینما در تهران و 18 سینما در شهرستان ها در مقام چهارم ایستاده است.

در انتهای جدول نوبت دوم اجراها فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی با فروش 210 میلیونی و «جشن دلتنگی» ساخته پوریا آذربایجانی با فروش 200 میلیونی قرار گرفته است.

پس از فیلم های نوبت دوم، سه فیلم «دشمن زن»، «دلم می خواد» و «در وجه حامل» که از عید فطر اکران خود را شروع کرده اند پس از 19 روز اجرا به ترتیب: فیلم «دشمن زن» ساخته کریم امینی با فروش 1 میلیارد و 205 میلیون تومان با در اختیار داشتن 112 سینما در کل کشور در جایگاه اول فروش، فیلم «دلم می خواد» به کارگردانی بهمن فرمان آرا با اکران در 75 سینما و فروش 950 میلیون تومان در رتبه دوم فروش و فیلم «در وجه حامل» به کارگردانی بهمن کامیار با فروش 126 میلیونی رتبه سوم فروش را در این گروه در اختیار دارند.

فیلم «شماره 17 سهیلا» به کارگردانی محمود غفاری هم با گذشت 12 روز از اکران در 22 سینما فروش 54 میلیونی را تجربه کرده است.

از روز چهارشنبه هفته گذشته تا امروز هم 4 فیلم در سینماهای کشور اکران خود را شروع کرده اند، در این مدت آمار فروش این فیلم ها به ترتیب: فیلم «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی 209 میلیون تومان، فیلم «به وقت خماری» به کارگردانی محمد حسین لطیفی 128 میلیون تومان، فیلم «خاله قورباغه» ساخته افشین هاشمی 82 میلیون تومان و فیلم «مرداد» به کارگردانی بهمن کامیار 3 میلیون و 500 هزار تومان فروش داشته اند.

پیش بینی می شود با شروع اکران فیلم های جدید و همچنین فیلم «هزارپا» در سینماهای کشور رونق ابتدای بهار به سینماها برگردد و شاهد فروش تابستانه خوبی برای سینماها باشیم، همچنین طبق آخرین آمار پخش بازی های ایران در جام جهانی در سینماهای کشور فروش بالای یک و نیم میلیارد تومانی برای سینماهای کشور در پی داشته است.


منبع: برنا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: