انتشار: ۲۰:۱۱ - ۱۱ تير ۱۳۹۷
هم‌اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» توسط فرهنگستان هنر در آذرماه سال جاری برگزار می‌كند.

به گزارش فرهنگستان هنر هم اندیشی «هنر و رسانه‌های دیجیتال» در پی ارائه توضیحی نظام‌مند از این هنر برگزار می‌شود. هنر رسانه‌ای دیجیتال برآمده از پیشرفت‌های تکنولوژی است؛ هنری که حد و مرز، مفاهیم، تکنیک‌ها و روش‌های شناخت خاص خود را می‌طلبد و به سرعت سبب همگرایی گونه‌های مختلف هنری و درنوردیدن مرزهای میان هنر و سایر علوم شده است.

 

 

هم‌اندیشی هنر و رسانه‌های دیجیتال در سه محور اصلی برگزار می‌شود؛ که «‌هنر رسانه‌‌ای دیجیتال و رویکردهای میان رشته‌‌ای» به عنوان نخستین محور اصلی این هم‌اندیشی، دارای محورهای فرعی چون: زیبایی‌شناسی دیجیتال؛ همگرایی فنی‌‌ــ‌‌زیباشناختی؛ خلاقیت و نورآوری؛ رویکردهای فرهنگی و اجتماعی؛ تبادل اطلاعات و تمرکز هنرورزانه و ... است.

دومین محور این هم‌اندیشی «هنر رسانه‌ای دیجیتال و فرایندهای تولید و نمایش» است که موزه‌ها و گالری‌های دیجیتال، جمع‌آوری، بایگانی، نسخه برداری، حقوق پدیدآورندگان و ... محورهای فرعی آن محسوب می‌شوند.

«هنررسانه‌ای دیجیتال در ایران» نیز سومین محور اصلی این هم‌اندیشی است که به بررسی و معرفی و تحلیل تجربه‌ها در هنر رسانه‌ای دیجیتال می‌پردازد.

معاونت فرهنگی و هنری فرهنگستان هنر از همه علاقه‌مندان و پژوهشگران این حوزه‌، دعوت می‌کند تا 20 مردادماه 1397، چکیده مقالات خود را به رایانامه DeputyArt@honar.ac.ir ارسال کنند. مهلت ارسال اصل مقالات نیز تا 15 آبان ماه 1397 خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: