انتشار: ۱۳:۰۰ - ۰۹ تير ۱۳۹۷
سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از رشد 4.33 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سال گذشته نسبت به سال 1395 خبر داد.
به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمد ثابت اقلیدی عنوان کرد: در سال 1395، تعداد 4میلیون و 901هزار و 84 گردشگر خارجی به کشور وارد شدند که این رقم در سال گذشته به 5 میلیون و 113هزار و 524 نفر افزایش یافت و 212 هزار و 440 نفر و رشد 4.33 درصد را نشان می دهد.
او افزود: از این تعداد حدود 71 درصد گردشگران ورودی به کشور در سال گذشته را مردان و حدود 29 درصد را زنان تشکیل می دهند که از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی و حوزه خلیج فارس به ایران سفر کرده اند.
ثابت اقلیدی ادامه داد: عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، بحرین، کویت، هندوستان، چین و آلمان 11 کشور اول مبدأ گردشگر ورودی به کشور در سال گذشته هستند.
او تصریح کرد: ایران در سال گذشته همچنین میزبان گردشگرانی از کشورهای مختلف اروپایی بود که از آن جمله می توان به فرانسه، ایتالیا، هلند، انگلستان، اتریش، سوئد، اسپانیا، بلژیک، لهستان، دانمارک، یونان، جمهوری چک، پرتغال، رومانی، کرواسی و ایرلند اشاره کرد.
سرپرست دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در سال گذشته گردشگرانی نیز از کشورهای حوزه تمدنی از منطقه از جمله کویت، امارات، عمان، قطر، عربستان، قزاقستان و بحرین به ایران سفر کردند.
ثابت در ادامه به تفکیک ورود گردشگران از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی اشاره کرد و افزود: بیشترین گردشگران ورودی به ایران از مرز زمینی وارد کشور شدند.
او همچنین با اشاره به آمار گردشگران خروجی از کشور گفت: در سال گذشته، 10میلیون و 542هزار و 952 نفر از کشور خارج شدند که از این تعداد 4میلیون و 578هزار و 48 نفر گردشگر زیارتی بودند و بیش از دو میلیون و 520 هزار نفر از آنان در ایام اربعین حسینی به عتبات عالیات سفر کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: