انتشار: ۱۳:۲۰ - ۱۹ خرداد ۱۳۹۷
رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان از برگزاری هفته فیلم های اسلامی خبر داد و گفت: این رویداد هنری برای معرفی چهره واقعی دین اسلام در نخجوان ، پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2018، برگزار می شود.
به گزارش خبرگزاری 'آپا' ، « واصف طالب اف» روز جمعه در نشست « کمیته نخجوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام - سال 2018 » با دعوت از فیلمسازان مسلمان برای شرکت در این رویداد ، افزود: وزارت فرهنگ نخجوان، فیلم های مورد نظر برای نمایش در هفته فیلم های اسلامی را مشخص می کند.
وی با بیان اینکه هفته فیلم های اسلامی در ماه سپتامبر برگزار می شود، اضافه کرد: امسال شاهد برگزاری کنفرانس « دین اسلام و ارزش های خانواده » و همایش « ارزش های اسلامی» در اعیاد فطر و قربان ، در نخجوان خواهیم بود.
به گفته طالب اف، اعلام نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2018 میلادی، برای معرفی این سرزمین کهن از اهمیت ویژه ای برخوردار است .
مراسم اعلام رسمی نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام 20 ژوئن -30 خرداد ماه - در سالن تئاتر درام شهر نخجوان برگزار می شود .
در ششمین اجلاس وزیران فرهنگ کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در باکو تصمیم گرفته شد نخجوان در سال 2018 میلادی پایتخت فرهنگی جهان اسلام اعلام شود .
شبد** 337* 1579*
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: