انتشار: ۱۴:۲۶ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۷
نویسنده و فعال رسانه ای مالزی در آستانه بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: امام راحل بدون شک روحیه انقلابی گری را در جنبش های آزادیخواهانه معاصر دمید، درحالیکه این موضوع حتی درسال های طولانی در کتابهای تاریخی نیز کنار گذاشته شده بود.
**استقلال طلبی
'عبدالرحمان کویا'(Abdar Rahman Koya) سردبیر تارنمای خبری فری مالزی تودی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: امام خمینی 'ره' در آرای خود ابعاد جدیدی از مفهوم' استقلال' را به ویژه در موضوع مقابله با امپریالیسم اقتصادی و سیاسی ارائه کرد.
وی گفت : امام خمینی 'ره' ایران را از ردپا و آثار نفوذ خارجی پاک کرد ، آنهم زمانی که این کشور به طور کامل مورد هدف جهان غرب قرار داشت .
عبدالرحمان کویا افزود: امام راحل این پیام را به قدرتهای بزرگ ارسال کرد که آنها قبل از هر گونه دخالت در امور ایران باید دراین زمینه فکر کنند.

** ایجاد وحدت و همدلی داخلی
وی افزود: واقعیت این است که امام خمینی (ره) توانست با استفاده از آرای اسلام برای نخستین بار بخش های متفاوت جامعه ایران را به طور موثر علیه رژیم شاه به وحدت رساند و همین عامل سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.
نویسنده مالزیایی تاکید کرد: تاکنون هیچ رهبر دیگری در کشورهای اسلامی نتوانسته چنین اقدامی را انجام دهد، حتی این اتفاق در شرایط کنونی نیز رخ نداده است و برخی موارد نیز به شکست انجامیده است.

** احیای روحیه انقلابی گری
عبدالرحمان کویا ادیتورانگلیسی کتاب 'امام خمینی؛ زندگی ، آرا و میراث' ، گفت: امام راحل بدون شک روحیه انقلابی گری را در جنبش های آزادیخواهانه معاصر دمید، در حالیکه این موضوع حتی درسال های طولانی در کتابهای تاریخی نیز کنار گذاشته شده بود.

** آمریکا شرور بزرگ
کویا با اشاره به اینکه امام راحل آمریکا را 'شیطان و شرور بزرگ' خوانده است گفت: چنانچه ایشان زنده بود، بی شک این صفت به بسیاری از رژیم های عربی نیز تسری می یافت.
وی تاکید کرد: اکنون آمریکا به عنوان یک 'هیولای کوچک نادان' در جهان به ایفای نقش می پردازد.

**ایران قدرتمند
فعال رسانه ای مالزی گفت: فارغ از آنچه دولت دونالد ترامپ انجام می دهد، اما این جریان در مردم آمریکا در حال رشد است که ایران به اندازه کافی قدرتمند است که درمیز مذاکره قرار گیرد و هیچ راهی برای متوقف کردن این روند وجود ندارد.

** وحدت جهان اسلام
عبدالرحمان کویا درمورد نقش امام راحل در ایجاد وحدت درجهان اسلام نیز گفت: امام خمینی 'ره' تلاش بسیاری برای از بین بردن فاصله میان دو مکتب سنی و شیعه و ایجاد وحدت میان آنها در جهان اسلام داشت و در آثار ایشان نیز این موضوع کاملا مشخص است ، اما 'پترو دلارهای' سعودی می خواست آن را ناموفق نشان دهد.
امام خمینی 'ره' شاید تنها دانشمند مدرن مسلمان بود که فرصت یافت تا آرای خود را در مورد وحدت اجرایی و پیاده سازد، اما جریان دیگری به طورعمد در برخی کشورهای جهان اسلام برخلاف این آرا فعالیت کرد تا تنش های میان اهل سنت و شیعیان را تقویت کند.

**امام (رژیم اشغالگر) و حامیانش را درهم شکست
سردبیر تارنمای فری مالزی افزود: امام راحل شاید تنها رهبر مسلمان باشد که با قدرت سیاسی ستون فقرات اسرائیل (رژیم اشغالگر) و حامیانش در جهان عرب را درهم شکست.
کویا افزود: بزرگترین میراث امام راحل اطمینان یافتن از این موضوع بود که نیرویی مانند حزب الله لبنان سد مقاوم علیه اسرائیل و بزرگترین هراس لابی صهیونیست- عربی است.
وی با بیان اینکه حتی ژنرال هایی که با اسرائیل جنگیدند موفق به این کار نشدند، تاکید کرد: امام خمینی'ره' این اقدام را به طور موثر و از راه دور علیه اسرائیل (رژیم اشغالگر) انجام داد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: