انتشار: ۱۵:۵۰ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۷
دوره جدید فعالیت تابناک فرهنگی با رویکرد ، دیده بانی هنر انقلاب اسلامی و ایجاد تریبون برای دانشوران و دلسوزان و هنرمندان متعهد به کشور و اسلام آغاز شده است
به لطف حضرت حق و در ایامی که نور و صفای میهمانی خدا، دل های اهل ایمان و معرفت را روشن نموده است ؛ دوره جدیدی از فعالیت تابناک فرهنگی ، با رویکرد تقویت جبهه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی و معرفی فعالیت های مفید و ارزنده ی کشور در این حوزه شروع شده است.

تابناک به عنوان یکی از پربیینده ترین رسانه های فارسی زبان جهان ، در دوره جدید فعالیت سرویس فرهنگی خود سعی دارد ، با قوت و سرعت در راستای رسالت های بزرگ در حوزه ی فعالیت های ارتباطی گام بردارد و در چهل سالگی انقلاب اسلامی ،همگام با سایر بخش های کشور امیدوارانه به سمت بالندگی و بلوغ در همه عرصه ها پیش برود و به دیده بان هوشیار ، منطقی و حرفه ای برای جریان متعهد فرهنگ و هنر ایران اسلامی تحول پیدا کند. بی شک در این راستا مهمترین محورهای این حرکت به سمت رویکردهای رسانه ای تابناک در موارد ذیل است:

1- تابناک فرهنگی رسانه انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی برای ما بالاترین آرمان همه ی کسانی است که به عظمت ایران می اندیشند و به شایستگی اسلام برای مدیریت جامعه اعتقاد دارند. در این زمینه البته تمام تلاش مان را می کنیم که انقلابی بودن را با سلیقه بازی و باند بازی به عقاید حزبی و گروهی و قبیله گی فرو نکاهیم و بتوانیم برای همه متعهدان به ایران و اسلام تریبون فراهم نمائیم.

2- مظلومیت فرهنگ برای ما یک واقعیت ملموس است. کار رسانه بیش از هر چیزی جلوگیری از مضاعف شدن این مظلومیت است. به همین دلیل تابناک فرهنگی به برجسته سازی و گفتمان سازی و ارائه دیدگاه های بنیادی فرهنگ توجه خواهد داشت و سعی می کند ، سهم فرهنگ را در آنچه جامعه بدان " توجه" می کند بیشتر شود.

3- قطعا یکی از راه کارهای بهبود وضعیت فرهنگی و هنری ما ، تولید بیشتر و راه افتادن چرخه ای است که بتواند چه از حیث اقتصادی و چه از نظر نفوذ اجتماعی ،آن  را از زیر سایه سیاست بیرون ببرد. تابناک فرهنگی طرح های بسیاری را برای این موضوع به مخاطبین خود و به ویژه اهالی فرهنگ و هنر پیشنهاد خواهد کرد.

4- باید باور داشته باشیم که در جنگ فرهنگی و رسانه ای هستیم. نه فقط امروز بلکه چند سال است که تمام تلاش دشمنان این مرز و بوم آن بوده که به بهانه های مختلف شیرینی تصمیم بزرگ ملت ایران در 40 سال قبل را برای آن ها به تلخی و ناراحتی تبدیل کنند و این مسئله تا از بین بردن بنیان های اجتماع و کیان ملی ادامه یابد. مهمترین ابزار این تهاجم بزرگ در عصر رسانه ها ، استفاده از وسایل ارتباطی و نفوذ در چهره های رسانه ای است.
بی شک هیچ رسانه ی متعهد به انقلاب و ایران نمی تواند ، با عافیت طلبی از چنین اتفاقی غافل شود و اجازه دهد که برنامه های رسانه ای دشمن در وقایع مختلف به نحوی که در نقشه ی اوست به طور تمام و کمال اجرا گردد. در این راستا تمرکز به توسعه ی نقاط قوت ، امیدآفرینی و مبارزه با جریان های سازمان یافته تخریب نشاط و سرزندگی به ویژه در میان اهالی فرهنگ و هنر ، یکی از رویکردهای اصلی تابناک فرهنگی می باشد.

5- در حرکت رسانه ای و جمعی ، یا همه با هم پیروز می شویم و یا هر کدام جدا جدا طعم شکست را خواهیم چشید. نیل به هدف هایی که داریم بدون تلاش دسته جمعی توسط دانشوران ، هنرمندان ، هنر دوستان ، سازمان های فرهنگی و هنری و تشکل های متعهد امکان پذیر نیست. بنابر این از همین جا دست مهر همه ی دلسوزانی که دل در گرو اعتلای فرهنگی ایران دارند ، را می فشاریم.

و ما توفیقنا الا بعون الله
عقیل منصوری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: