انتشار: ۲۰:۲۸ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷
انجمن تهیه‌کننده ـ کارگردانان سینما هم بر ادغام جشنواره‌های جهانی و ملی فیلم فجر با یکدیگر تاکید کرد.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی ، بعدازظهر روز گذشته، دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه جلسه هیات مدیره انجمن تهیه‌کننده ـ کارگردانان در محل ساختمان شماره دو خانه سینما با حضور کامران قدکچیان، منوچهر مصیری، اصغر هاشمی، محمد احمدی، داود موثقی و مهرداد فرید برگزار شد.

در این جلسه در خصوص جشنواره جهانی فجر و عملکرد آن در ماه جاری بحث و بررسی شد و به اتفاق آرا، ادغام این جشنواره با جشنواره ملی فجر که در بهمن‌ماه برگزار می‌شود، مورد تاکید قرار گرفت.      

براساس این گزارش، همچنین حاضران در جلسه معتقد بودند جشنواره جهانی فجر در چند سال گذشته توانایی ارتقای سطح بین‌المللی سینمای ایران را نداشته و نتوانسته عموم فیلم‌های ایرانی را در بازار فیلم به میهمانان خارجی آن‌چنان که درخور سینمای ایران است، عرضه کند  و از طرف دیگر قادر نبوده فیلمسازان ایرانی را در این پدیده مهم فرهنگی با خود همراه سازد.

به گزارش تابناک فرهنگی ، در روزهای گذشته کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی نیز در بیانیه‌هایی جداگانه با اشاره به برخی ضعف‌ها خواستار ادغام دوباره‌ جشنواره‌ جهانی و ملی فیلم فجر شده بودند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: