انتشار: ۱۷:۳۱ - ۱۸ آذر ۱۳۹۶
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: ایران به عنوان مهمان ویژه در نمایشگاه صنایع دستی میلان حضور متفاوتی داشت.
به گزارش  سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی ؛صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور‌مطلق اظهار کرد: در نمایشگاه میلان، کشورهای بزرگ حوزه صنایع‌دستی از جمله هند و چین با در اختیار داشتن فضاهایی بسیار وسیع حضور داشتند اما ویژگی و تفاوت حضور ایران در این نمایشگاه، حضور به‌عنوان مهمان ویژه بود.
وی افزود: این ویژگی باعث شد اولا در رسانه‌ها و مطبوعات کشور ایتالیا، صنایع‌دستی ایران به شکل ویژه‌تری معرفی شود، ثانیا مراسم افتتاحیه برای غرفه و پاویون ایران برگزار شود و ثالثا شاهد برپایی تنها سمینار تخصصی با عنوان سمینار تخصصی صنایع‌دستی ایران در این نمایشگاه باشیم.
نامور‌مطلق یادآور شد: در روز 5 دسامبر سمینار تخصصی صنایع‌دستی ایران با پیام معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سخنرانی سفیر سابق ایتالیا در ایران و برخی دیگر از مقامات داخلی و خارجی برگزار شد.
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تصریح کرد: در این نمایشگاه محصولات صنایع‌دستی ایران مورد توجه بازدید‌کنندگان و خریداران قرار گرفت که به‌عنوان مثال حصیر ایرانی به‌عنوان یک کالای ایرانی از سوی بازدید کنندگان اروپایی در این نمایشگاه خریداری می‌شد.
وی افزود: نمایشگاه میلان یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌ها در دنیاست که سالانه حدود یک‌میلیون و 700هزار بازدید‌کننده دارد و از بسیاری از کشورهای دنیا در این نمایشگاه حضور دارند و در واقع حضور ایران در چنین نمایشگاهی آن هم به‌عنوان مهمان ویژه «یک گام بزرگ به پیش» بود.
نامور مطلق افزود: در این نمایشگاه شرکت زبردستان به‌عنوان بخش خصوصی نیز حضور داشت که به همت این شرکت غرفه‌آرایی به‌شکلی بسیار متفاوت انجام شده بود و در رایزنی‌های صورت‌گرفته با رئیس نمایشگاه با توجه به ظرفیت‌های ایران مقرر شد تا ایران در سال‌های بعد نیز به‌شکل ویژه‌تری در این نمایشگاه حضور یابد.
وی در ادامه به مهم‌ترین راهکارها برای تقویت صنایع‌دستی و حضور هرچه بهتر در دیگر نمایشگاه‌های بین‌المللی اشاره کرد و افزود: صنایع‌دستی ایران بسیار ارزشمند است اما برای بهبود این هنر صنعت باید در خصوص طراحی و کیفی‌سازی و نیز کاهش قیمت تمام شده برای عرضه در بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی بیشتری انجام داد.
بیست‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایای میلان 11 تا 19 آذر به مدت 9 روز در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر میلان در حال برگزاری است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: