انتشار: ۱۷:۲۱ - ۱۸ آذر ۱۳۹۶
از ابتدای سال 93 تا اکنون یازده فیلم موفق به فروشی بالای 10 میلیارد تومان شده‌اند و فیلمیران بیشترین سهم را در میان پخش کننده این آثار بر عهده دارد.
به گزارش تابناک فرهنگی ؛هرچند پس از افزایش قیمت بلیت سینمای سراسر کشور باشگاه آثار میلیاردی نسبتاً افزایش چشمگیری داشت اما در این میان برخی آثار بودند که با فروشی بالای 10 میلیارد تومان بعضاً گیشه تاریخ آثار پربیننده سینما را نیز تحت الشعاع قرار دادند.
در تازه‌ترین آمار معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حد فاصل سال‌های 93 تا 96 مجموعاً 11 فیلم به فروش بالاتر از 10 میلیارد تومان دست یافته‌اند.
از نکات قابل توجه در این آمار اینکه سه فیلم پُرفروش ابتدایی این جدول یعنی «نهنگ عنبر 2»، «گشت2» و «خوب، بد، جلف» هر سه در کنار «اکسیدان» از آثار اکران شده سال 96 هستند که در جدول 11 فیلم پرفروش قرار گرفته اند.
به گزارش تابناک فرهنگی ؛ 11 فیلم به ترتیب میزان فروش «نهنگ عنبر 2»، «گشت2»، «خوب، بد، جلف»، «فروشنده»، «محمد رسول الله (ص)»، «من سالوادور نیستم»، «سلام بمبئی»، «پنجاه کیلو آلبالو»، «ابد و یک روز»، «بارکد» و «اکسیدان» هستند.
از دیگر نکات قابل بیان اینکه 7 فیلم از مجموع 11این آثار مضمونی کمدی دارند، یک فیلم مضمون تاریخی و دینی و 2 فیلم نیز از مضمونی اجتماعی برخوردار هستند.
فیلم «نهنگ عنبر 2» به کارگردانی و تهیه کنندگی سامان مقدم با 20 میلیارد و 941 میلیون تومان لقب پر فروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داده است و پس از آن فیلم «گشت 2» ساخته سعید سهیلی با مجموع فروش 19 میلیارد و 781میلیون تومان و «خوب بد جلف» ساخته پیمان قاسم خانی با مجموع فروش 16 میلیارد و 288 میلیون تومان در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.
همچنین از مجموع 11 فیلم عنوان فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران، 6 فیلم را شرکت فیلمیران پخش کرده و هدایت فیلم و رسانه فیلمسازان مولود هر کدام دو عنوان و شرکت پخش نورتابان پخش 1 عنوان فیلم را بر عهده داشته‌اند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: