انتشار: ۱۲:۴۴ - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی از تعامل و هم اندیشی به عنوان یکی از اصلی ترین برنامه های دولت دوازدهم یاد کرد و گفت: معتقدم تعامل و گفت و گوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان منجر به همدلی بیشتر، رفع موانع در تولید و توزیع آثار و رونق سینما خواهد شد.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی ؛علیرضا تابش روز دوشنبه با اشاره به دیدار و نشست های مستمر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با هنرمندان افزود: یکی از اصلی ترین برنامه های دولت تدبیر و امید و مسوولان آن در سطوح مختلف مدیریتی، به ویژه در حوزه فرهنگ برقراری گفت وگو، تعامل، رایزنی، همفکری و هم اندیشی در راستای رفع مشکلاتی است که در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری در بخش خصوصی می تواند بروز کند.
وی اظهار داشت: به هر میزان که چنین ملاقات هایی از جنس گفت و شنود افزایش یابد به همان نسبت، در آینده ای نه چندان دور، شاهد همدلی بیشتر اصحاب فرهنگ و هنر در جهت رفع موانع در تولید و توزیع آثار هنری و رونق تولید آثار و فیلمها خواهیم بود.
تابش ادامه داد: همچنین این دیدارها سبب می شود سینماگران، شاهد شکوفایی اندیشه های متعالی خود باشند و هم مخاطبان سینما از این آثار استقبال ها بیشتری کنند و متقابلا خادمان دولتی در حوزه فرهنگ، بازتاب تلاش های خود را در آن خواهند دید.
وی افزود: «گفت وگو، حقوق و هویت فرهنگی» هدف کلی برنامه های چهار ساله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ١٣٩٧- ١٤٠٠ تعیین شده و انسجام و هماهنگی فعالان فرهنگی، گفت وگوی فرهنگی، بهبود فضای کسب و کار در حوزه فرهنگ، زمینه سازی گفت و وی اصحاب فرهنگ و هنر با دستگاه های موثر کشور از رئوس برنامه های دکتر سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
تابش خاطرنشان کرد: ٣١ شهریور ماه سال جاری نشست هم اندیشی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهالی چاپ و نشر در فضایی صمیمی برگزار شد، با توجه به شناختی که از خصلت های فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دارم، او همواره شنونده پیشنهادات و درددل های اهالی هنر، خصوصا سینماگران است و خواهد بود، و در این چارچوب دوم آذرماه نشست اقایبی صالحی با اصناف سینمایی برگزار شد.
مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی ابراز امیدواری کرد با توجه به تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر تدوام اینگونه نشست ها و استقبال اهالی سینما و فرهنگ و هنر همواره شاهد رشد و نمو و رونق در خروجی تولیدی حوزه سینمای کشور با استفاده از ظرفیت های موجود این عرصه باشیم.
تعدادی از سینماگران و اعضای تشکل های صنفی سینما روز پنجشنبه دوم آذر ماه ضمن دیدار با سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در موزه سینما، مسایل و مشکلات خود را بیان کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: