انتشار: ۱۲:۲۶ - ۱۳ آذر ۱۳۹۶
رییس سی و سومین جشنواره موسیقی فجر:

جشنواره موسیقی فجر ٢٠ تا ٣٠ دی ماه با ٩٠ اجرا

رییس سی و سومین جشنواره موسیقی فجر گفت، این رویداد از ٢٠ تا ٣٠ دی ماه در ٦ سالن و با بیش از ٩٠ اجرا برگزار می شود.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی ؛حمیدرضا نوربخش روز دوشنبه در نشست خبری سی و سومین جشنواره موسیقی فجر در تالار وحدت تهران افزود: اجراها در بخش موسیقی ردیفی، دستگاهی، ارکسترال، بانوان، نواحی، پاپ، تلفیقی و بین الملل خواهد بود.
وی اظهار داشت: تالار وحدت، رودکی، مجموعه فرهنگی آزادی، فرهنگسرای نیاوران، برج میلاد و مرکز همایش ایرانیان از جمله سالن های میزبان اجرا هستند.
نوربخش با اشاره به ١٢ اجرای موسیقی نواحی در جشنواره فجر گفت: از سال گذشته موسیقی نواحی را پررنگ کردیم و سعی داریم از تمامی موسیقی اقوام و نواحی ایران در اجراها داشته باشیم. امسال هم این بخش را همچون سال گذشته به صورت پررنگ خواهیم داشت.
به گفته وی، حتی دو گروه نواحی در بخش بانوان داریم که به اجرای برنامه خواهند پرداخت.
نوربخش افزود: بیش از 85 گروه موسیقی در جشنواره حضور دارند که برخی، اجراهای خود را تکرار می کنند.
وی در مورد بودجه جشنواره موسیقی گفت: بودجه مشابه سال گذشته است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حدود یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون تومان برای حشنواره اختصاص می دهد.
** جایزه باربد نقطه عطف جشنواره موسیقی فجر است
رییس سی وسومین جشنواره موسیقی فجر در پاسخ به سوالی درباره جایزه باربد اظهار داشت: جایزه باربد نقطه عطف جشنواره موسیقی فجر است. هر چه بتوانیم این جایزه را پررنگ تر کنیم و بیشتر به آن بها دهیم منشا برکات، خیر و تحول در موسیقی کشور خواهد بود.
نوربخش با اشاره به جایزه سیمرغ جشنواره فیلم فجر افزود: این همت شما را می طلبد که به جایزه باربد موسیقی بپردازید البته هر کاری در آغاز، نقطه ضعف هایی هم دارد.
وی توضیح داد: فکر کردیم همه فعالان عرصه موسیقی که دارای شرایط هستند برای داوری دعوت کنیم. جوایز جشنواره همچون گذشته است. یک فعال حوزه موسیقی نمی تواند هم داور باشد و هم اثر داشته باشد. یا باید اثر داشته باشد یا داور باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: