انتشار: ۱۴:۲۴ - ۲۱ آبان ۱۳۹۶
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ایران با تکیه بر تجربیات جهانی و استفاده از فناوری های نوین می خواهد از بازیگران اصلی تجارت الکترونیک صنایع دستی در جهان باشد.
به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی ، بهمن نامور مطلق روز یکشنبه در همایش کمپین صادراتی محصولات صنایع دستی که در آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی برگزار شد، افزود: باید از فناوری های نوین که به سرعت در حال پیشرفت است بهره گرفت تا برای فروش محصولات صنایع دستی وارد رقابت های جهانی شویم.
وی افزود: اکنون در کشور شرکت های خوبی چون «زبردستان»، «چونک» و «زودل» را داریم که در عرصه فروش صنایع دستی الکترونیک قدرتمند هستند و از پیوستن دیگر شرکت ها و استارتاپ ها به این مقوله استقبال می کنیم.
نامور مطلق گفت: به وسیله این شرکت های فعال می توان مخاطبان بین المللی را شناخت و سلیقه آنان را دانست و با حفظ اصالت، کالای به روز به آنان ارائه کرد.
وی ادامه داد: رنگ و فرم قدیمی دیگر طالب ندارد. برای جهانی شدن باید با حفظ اصالت هنرهای سنتی با سبک زندگی امروز همراه بود.
معاون صنایع دستی کشور یادآور شد: باید الگوهای بزرگ جهانی تجارت الکترونیک مثل «علی بابا» و «اکسیر» را مد نظر قرارداد و به مدل ایرانی خود برسیم.
نامور مطلق گفت: تجارت الکترونیک به سرعت جهان را در می نوردد و امروزه به موبایل رسیده و برای موفقیت و شکوفایی صادرات باید کارگاه های تولیدی به آنها متصل شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: