سایت خبری تحلیلی تابناک فرهنگی

کد خبر: ۹۰۰۱
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶
گروه کُر «صلح نوای شهر آشوب» به رهبری «محمدرضا پورمقدم»، مقاوم دوم مسابقات آسیایی «Asia Paeific Choir Games» کشور سریلانکا را کسب کرد.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی ، علی قزانی مدیر مرکز نوای شهر آشوب، با اشاره به برگزاری این رویداد، عنوان کرد: این مسابقات زیر نظر سازمان جهانی کر در سه بخش «open competition» ،«Asia pecific» ،«Grand prix» برگزار می شود که گروه کر «صلح نوای شهر آشوب»، هشتم مهر ماه در بخش «Asia pecific» این فستیوال شرکت و به اجرا پرداخت.
وی افزود: «گروه کر «صلح نوای شهر آشوب» که بیش از دو سال از فعالیت اش می گذرد و طبعاَ، فرازو نشیب های زیادی را به خود دیده و پشت سر گذاشته، با چشم اندازی جهانی به موسیقی کلاسیک، به ویژه موسیقی کرال در حال حرکت است.
قزانی افزود: این مجموعه بر این باور است که این ژانر، در کشور ما مهجور مانده و در شرایطی که اجرای آثار متعلق به دوره های کلاسیک، رمانتیک و مدرن در موسیقی کرال، چندان محلی از اِعراب ندارد، در تلاش بوده تا در بدو امر، با اجرای کرال های قرون وسطی، رنسانس و باروک، اقدام و رویکردی در جهت شناساندن این مهم برای تمام اقشار جامعه داشته باشد. وی ادامه داد: طبیعی است که مانند تمامی مجموعه های هنری و گروههایی که با هدفی خاص به فعالیت می پردازند، گروه کُرِ صلح نیز با چالش هایی در این سالها مواجه بوده، اما علیرغم تمامی چالش ها، شرایط بسیار خوبی داشته و با تکیه به توان تکنیکی بالای اعضای خود، تلاش کرد بهترین حضور خود را در این فستیوال، همچون فستیوال «رنسانس گیومری» ارائه دهد و فکر میکنم نماینده ای شایسته و در خور نام «جمهوری اسلامی ایران» که همواره پیام آور صلح بوده، در این مسابقات آسیایی بود.»
گروه کر «صلح نوای شهر آشوب»، با هدف اشاعه موسیقی کلاسیک برای همه اقشار جامعه و بالا بردن سطح دانش افراد جامعه پایه گذاری شده و در این زمینه فعالیت می‌کند. این گروه با شعار «کلاسیک، پیام آور صلح برای همه» هر 6 ماه یکبار اقدام به عضوگیری می‌کند و افراد را در هر سطحی خاص، تحت آموزش قرار می‌دهد.
برچسب ها: گروه کر ، موسیقی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: