انتشار: ۱۶:۲۲ - ۰۶ آبان ۱۳۹۶
معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حمایت از فعالیت های فرهنگی علیه خشونت های خانگی و زنان به تماشای فیلمی از تهمینه میلانی با مضمون خشونت خانگی علیه زنان نشست.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی ؛از اعلام روز شنبه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، ابتکار در حاشیه اکران فیلم 'ملی و راه های نرفته اش' که تهمینه میلانی نیز حضور داشت، گفت: سینما نقش مهمی در آموزش مهارت ‌ها دارد، فیلم میلانی و پرداخت به خشونت خانگی با ادغام هنر سینما و روانشناسی قابل تقدیر است.
وی با بیان اینکه مشکل اورژانس اجتماعی و علت کم تاثیری اش در کشور این است که انتهای خط و چرخه کمک رسانی قرار دارد، افزود: اورژانس اجتماعی در سخت ترین شرایط قرار دارد، گرچه این روزها اورژانس خیلی سریع به حرکت امداد رسانی خود را برای خانواده ها انجام می دهد؛ ولی به هر حال آخر خط کمک رسانی است.
وی با اشاره به فیلم «ملی و راه های نرفته اش» که به محبث خشونت خانگی پرداخته است گفت: مساله قابل توجه این است که علائم مشکلات خانوادگی و رفتار های در پس آن خیلی قبل از اینکه به نقطه بحران در رابطه ها برسد خود را نشان می دهد، یعنی از ابتدای آشنایی، با آگاهی می توان متوجه آن شد.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: اگر فرزندان ما اندکی هشیار باشند می توانند این علائم و سیگنال ها را ببیند و بگیرند و به سراغ درمان و اصلاح بروند چراکه زندگی هایی که دچار مشکل شده است به این معنا نیست که دیگر مشکل راه حلی ندارد، می توان درمان کرد و ادامه داد.
به گفته ابتکار، امروز مطالعات جامعه شناسی نشان می دهد که شماری از بچه ها با وجود قرار داشتن در سخت ترین شرایط خانوادگی همچون طلاق و بحران های بزرگ دیگر می توانند با مهارت های فردی و کمک های اجتماعی رشد کنند و موفق باشند؛ مهم این است که ما چطور می توانیم مهارت ها را به بچه ها آموزش دهیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه سختی های زیادی در زندگی وجود دارد ادامه داد: در حال حاضر جامعه ایرانی نیز، مثل خیلی از جوامع دچار بحران های اجتماعی است ولی نمی توان همه چیز را از صفر شروع کرد و به اصطلاح جامعه را ریست کنیم، اما می شود قدم به قدم مهارت ها را در بچه ها افزایش داد و این کار باید کمک درست و تخصصی و صحیح آموزش و پرورش، دانشگاه ها و مراکز مختلف فرهنگی همچون سینما آغاز میسر است.
وی با تاکید بر نقش پر رنگ سینما در پرداختن به مسائل فرهنگی و اجتماعی گفت: سینما در افراد اثرگذاری بسیار دارد. اثر تهمینه میلانی «ملی و راه های نرفته اش » از این جهت که به موضوع خشونت خانگی با موضوعی اجتماعی با ادغام هنر سینما و علم روانشناختی پرداخته قابل تقدیر است .
ابتکار افزود: فیلم هایی با موضوعات روانشناختی و اجتماعی حتی می توانند از کلاس ها و دوره های آموزشی هم تاثیر بیشتری داشته باشند .
وی خاطرنشان کرد: آثار سینمایی مشابه این فیلم که به موضوعات اجتماعی و زنان می پردازند بایددر کشور نمایشی گردشی داشته باشند و در همه نقاط ایران؛ برای گروه های مختلف به تماشا گذاشته شود و مورد نقد و بررسی قرار گیرند تا مردم فرصت درس گرفتن از آن را داشته باشند
در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: ملیحه، دختر جوان و کم‌تجربه عاشق جوانی به نام سیامک می‌شود و بر خلاف میل خانواده، با او ازدواج می‌کند و به زودی تفاوت دیدگاه و اختلاف فرهنگی بین این دو آشکار می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: