انتشار: ۱۵:۰۹ - ۰۶ آبان ۱۳۹۶
بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها روز شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری در مصلای امام خمینی(ره) تهران بطور رسمی آغاز به کار کرد.
به گزارش تابناک فرهنگی، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی وزیر ارشادرئیس نمایشگاه مطبوعات، محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امو خارجه، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، محمد علی وکیلی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و نیز جمعی از مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری ها و مهمانان داخلی و خارجی حضو داشتند.
رضا رفیع منتقد و طنز پردار اجرای مراسم افتتاحیه را برعهده داشت.
همچنین در این مراسم شعار بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با عنوان «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی، پیشرفت ملی» رونمایی و نماهنگی از روند ساخت وساز غرفه ها و ثبت نام و جانمایی از غرفه ها و نیز نگاهی به دوره های قبلی نمایشگاه پخش شد.
به گزارش تابناک فرهنگی؛امسال 10 گروه اصلی و پنج گروه فرعی در مساحتی بیش از ۱۳ هزار متر مربع شامل ۱۰۰ ماهنامه، ۵۴ هفته‌نامه، ۳۰ دوهفته ‌نامه،۲۰ دوماهنامه، ۵۲ فصلنامه، بیش از ۱۱۵ رسانه برخط (خبرگزاری و پایگاه خبری)، ۷۰ رسانه غیرسراسری (محلی، منظقه‌ای و استانی) و بیش از ۶۰ روزنامه و موسسه مطبوعاتی در بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها حضور دارند.
همچنین بیش از ۸۰ رسانه در گروه سیاسی و اقتصادی، ۸۰ رسانه فرهنگی و هنری، بیش از ۸۰ غرفه در گروه تخصصی، ۳۰ غرفه در گروه خانواده و ۲۰ غرفه در گروه دین و اندیشه در این رویداد بزرگ رسانه ای حضور دارند.
امسال همچنین علاوه بر ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها و برخی خانه‌های مطبوعات استانی، بیش از ۵۵ رسانه استانی، منطقه‌ای و محلی با مساحتی حدود یکهزار متر مربع در نمایشگاه حضور یافته اند.
در نمایشگاه امسال علاوه بر حضور مهمانان داخلی و اصحاب رسانه کشور، روزنامه نگارانی از چهار قاره جهان به نمایشگاه مطبوعات می آیند.
همچنین همزمان با برگزاری نمایشگاه مطبوعات، 20 سخنرانی در بخش بین الملل به همت اداره کل رسانه های خارجی وزارت ارشاد همراه با سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی با حضور میهمانان و روسای مقیم دفاتر رسانه های خارجی از 13 کشور جهان در بخش بین الملل نمایشگاه برگزار خواهد شد.
تمامی امور اجرایی بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از پیش ثبت نام تا جانمایی غرفه ها و رسانه ها بصورت الکترونیکی و غیر حضوری انجام شده است.
بیست وسومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها تا 12 آبان ماه همه روزه از ساعت 9:30 تا 20:30 در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) میزبان بازدید کنندگان است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: