انتشار: ۱۴:۲۸ - ۰۱ آبان ۱۳۹۶
هنرمندان مازندرانی سه آلبوم موسیقی خود را برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان به موسسه خیریه ' ماهک ' اهدا کرده اند.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی ؛ درکا ' ، ' دل گپ 1 ' و ' دل گپ 2 ' نام این آلبوم ها و کارهائی از جمشید قلی نژاد با صدای عبدالحسین مختاباد است .
قلی نژادگفت که این آلبوم های موسیقی با هدف کمک به کودکان سرطانی و موسسه ماهک مازندران ضبط و پخش شده است .
وی افزود : در هر دو آلبوم دل گپ ، میثم قاسمی، فرزاد محمد نژاد، سامان وندادی، سید جمال محمدی، محسن دهینی، مریم دولتی، رضا حسین زاده، حسین کشمیری و مجتبی قلی نژاد با نی، سنتور باس، سنتور، تار، تار باس، سه تار، ویولن، ویولا، عود، تنبک، دف و دایره مختاباد را خواندن آواز یاری می کنند.
قلی نژاد گفت که در آلبوم درکا نیز علاوه بر خودش ، مجید رئیسیان، حنیف شهمیرزادی، سامان وندادی، عارف اکبری، مژده جهانگیری، هومن جدیدی،ارسلان طیبی، جمال و جلال محمدی، حسین شهمیری و مجتبی قلی نژاد حضور دارند.
وی افزود که همچنین خود وی به همراه مژده جهانگیری، ارسلان طیبی، مجید رئیسیان و جمال محمدی تکنوازی این آلبوم ها را بر عهده دارند.
جمشید قلی نژاد که سرپرستی نوازندگان این آلبوم ها را بر عهده دارد ، سال 1332 خورشیدی در ساری دیده به جهان گشود و از کودکی نواختن نی را به صورت خود آموز فرا گرفت. او سالها کارشناس مسئول موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت و تا کنون آثار فراوانی را در قالب آلبوم موسیقی و کتاب منتشر کرد و هم اکنون مدیریت آموزشگاه 'نکیسا' ی ساری را بر عهده دارد.
مجمع خیرین کمک به کودکان مبتلا به سرطان یا ماهک فعالیت رسمی خود را در سال 1389 تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با هدف ساخت بیمارستان فوق تخصصی انکولوژی کودکان آغاز کرد .
این موسسه تلاش دارد تا با فراهم کردن برنامه های ویژه در طول درمان کودکان سرطانی در بیمارستان و همچنین تامین فضای ایزوله و جدا از دیگر بیماران عفونی، آرامش و راحتی را برای بیمار فراهم آورده به گونه ای که طفل به حضور متوالی در مرکز درمانی ترغیب و در نتیجه از استرس های کودک و خانواده کاسته شود.
بیمارستان تخصصی سرطان کودکان هم اکنون در زمین 2 هزار متر مربعی اهدائی زنده یاد دکتر اسماعیل شهیدی بنیانگذار بیمارستان بوعلی سینا ساری در محوطه همین بیمارستان در حال ساخت است .
ساخت این بیمارستان بر عهده موسسه ماهک است و دانشگاه علوم پزشکی فقط بر نحوه انجام و پیشرفت پروژه نظارت دارد .
ماهک به هیچ ارگان یا نهاد دولتی وابسته نیست و منابع مالی تنها از محل کمک های مردمی تامین می شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: