انتشار: ۱۴:۱۰ - ۰۱ آبان ۱۳۹۶
عضو هیات انتخاب سه دوره جشنواره فیلم فجر گفت: نبود مدیریت و سیاستگذاری واحد و نیز اعمال سیلقه، شرایط آسیب پذیری را برای جشنواره فیلم فجر رقم زده است.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی ؛محمدحسین نیرومند  درباره سیاست های جشنواره فیلم فجر در نحوه برگزاری و آسیب‌های احتمالی که تغییرات بر کیفیت جشنواره دارد، اظهار داشت: شاید مهمترین علت اعمال تغییرات متعدد در برگزاری جشنواره فیلم فجر، ناراضی بودن طیف های مختلف از نحوه برگزاری است که باعث می شود برای راضی کردن این افراد، سیاستگذاران جشنواره همواره این رویداد را با قوانین مختلف تغییر دهند.
وی گفت: جشنواره فیلم فجر در مقایسه با رویداد های فرهنگی مانند خود در خارج از کشور یک تفاوت عمده دارد و آن هم اینکه معمولا در رویدادهای خارجی سیاستگذار و رئیس جشنواره طی سال های متمادی به عنوان مدیر ثابت حضور دارد.
دبیر سابق گروه جوان و طرح و برنامه شبکه دو سیما با بیان اینکه در ایران و جشنواره فجر همواره افراد مختلف ‌آمده و تجربه کسب می کنند و می روند، افزود: در این شرایط وقتی مدیریت واحدی با سیاستگذاری مشخص وجود نداشته باشد، عموماً قوانین با توجه به سلیقه افراد تغییر می کند که بسیار آسیب‌زا است.
نیرومند با طرح این پرسش که چرا جشنواره فیلم فجر با این همه انرژی و هزینه‌ای که صرف آن می‌شود باز هم برخی از آن ناراضی هستند، توضیح داد: زیرا جشنواره از هدف اصلی خود به نوعی خارج شده و آن همانا هدایت سینمای ایران به سمت سینمای ملی است.
مدیرعامل سابق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با تاکید بر اینکه داوری در جشنواره ها نیز بر اساس سیاستگذاری‌های یک رویداد فرهنگی شکل می‌گیرد و اینطور نیست که هر فردی با سلیقه شخصی نظر بدهد، گفت: در فستیوال های خارجی، فیلمی هر قدر هم قوی تولید شده باشد اگر با سیاست های آن رویداد هماهنگ نباشد در جشنواره پذیرفته نخواهد شد.
نیرومند تصریح کرد که جشنواره فیلم فجر نیاز به بازتعریف شخصیت خود دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: