انتشار: ۱۶:۲۵ - ۲۵ شهريور ۱۳۹۶
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه وزارتی را ویترین وزیر توصیف کرد و گفت: از آنجا که کلمه «مقام عالی» نداریم، بهتر است عبارت «مقام عالی وزارت» را منسوخ و در ادبیات کلامی حذف کنید.
به گزارش تابناک فرهنگی ، سید عباس صالحی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: اولین روز پس از رای اعتماد از مجلس، وقتی خدمت آقای صالحی امیری رسیدم، یکی از نکاتی که وی مطرح کرد، انتقال آقای عارف نیا به شهرداری بود از این رو به تقدیر رضایت دادم.
وی با بیان اینکه هر عضوی که به وزارتخانه ارشاد اضافه می شود، به راحتی از آن خارج نمی شود، ادامه داد: عارف نیا هم عضو این خانواده باقی خواهد ماند و افتخار می‌کنیم که عضوی از خانواده ارشاد با تعصب در این حوزه در جای دیگر خدمت و به این ترتیب به بروز اتفاقات خوب در حوزه هنر و فرهنگ کمک می کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اهمیت و جایگاه حوزه وزارتی اضافه کرد: این حوزه ویترین وزارتخانه و وزیر است، افراد هر اندازه به این ویترین نزدیک باشند کارشان از اهمیت بیشتری برخوردار است، بنابراین اگر این ویترین خوب چیده شود، زحمات و تلاش ها را خوب نشان می دهد در غیر این صورت آن ویترین تو ذوق می‌زند.
وی حوزه وزارتی را ویترین آداب تعامل ارتباطی دانست و افزود: از طریق این ویترین می توان به شلختگی و یا آراستگی آداب یک سازمان پی برد، هرچند این حوزه ویترین اخلاق انسانی و اسلامی هم است.
به گفته صالحی، هر اندازه این ویترین هنری تر و جذاب تر چیده شود، جایگاه وزارتخانه ارشاد ارتقا پیدا می کند.
وی یکی از نقش های حوزه وزارتی را «هماهنگی اجزا» دانست و اظهار کرد: این حوزه مویرگ ارتباطی از نظر پیوندها و شبکه های اتصال است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش حوزه وزارتی در به ثمر نشاندن دستورات و تصمیم ها، توضیحاتی درباره نقش تاثیرگذار این حوزه در کارشناسی و تصمیم ها در دبیرخانه شوراهای مختلف وزارتخانه ارائه کرد.
وی اظهار امیدواری کرد این مجموعه با حمیت، پیوستگی جمعی، هم افزائی و حداقل تنش، به وظایف خود به نحو احسن عمل کند.

** صداقت و امانت اصل اخلاق
صالحی، صداقت و امانت را اصل اخلاق عنوان و اضافه کرد: در صورتی که انسان به این دو وفادار باشد، کل اخلاق را توانسته حفظ کند.
وی با قدردانی از عارف‌نیا طی یکسال گذشته در این حوزه به برخی فعالیت های وی در کتابخانه ملی و وزارت ارشاد اشاره کرد و گفت: عارف نیا فردی فعال، پرکار و انرژی است که در تمام ایام تعطیل و غیر تعطیل در وزارتخانه به کار مشغول بود، هرچند روابط خوبی با محیط خارج از وزارتخانه دارد که می تواند به دستگاه کمک کند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم همچنین از علی جنتی و صالحی امیری وزرای سابق وزارت ارشاد به خاطر سپردن امانت به وی تشکر کرد.

** احمدی آشنا به ساختار وزارت خانه است
صالحی با اشاره به سابقه خانوادگی و تحصیلی محمد مهدی احمدی وی را از باسابقه ترین مدیران وزارت ارشاد معرفی کرد که چند سال در حوزه مدیریت استان ها خدمت کرده و این ویِژگی به سرعت اتفاقات در وزارت خانه کمک می کند.
وی با بیان اینکه احمدی در پست های مختلف خدمت کرده، وی را مدیری معتدل و متعادل توصیف کرد که می توان با توجه به آشنایی وی با استانها و استاندارها، از این تجارب در جهت توجه بیشتر به استانها بهره مند شد.
صالحی با بیان اینکه موجی از فضای خلاقیت، تولید، عرضه و مصرف در استانها وجود دارد ابراز امیدواری کرد با درایت و حسن ارتباط احمدی و بهره‌مندی وی از تجارب مدیران قبلی بتوان شرایط رو به جلو و بهتری را تجربه کرد.

** مدیر کل حوزه چشم و گوش وزیر است
مدیرکل سابق حوزه وزارتی نیز در این مراسم گفت: مدیرکل حوزه وزارتی باید مشاوری امین و صادق باشد زیرا به منزله چشم و گوش وزیر است و باید مسائل و چالش های وزارتخانه را رصد و دیده بانی کرده و صادقانه آنها را به وزیر منتقل کند.
امین عارف نیا با بیان اینکه مدیر کل حوزه وزارتی برای پیش بردن سریع ریل حرکت نیاز به دقت دارد، افزود: مردم داری، سرعت و دقت از الزامات این جایگاه است که آقای احمدی به ان شهره است.
وی با بیان اینکه این حوزه مینیاتور وزارتخانه است، ادامه داد: این حوزه پلی میان وزیر فرهنگ با مدیران و اصحاب فرهنگ و هنر است که در صورتی که ایمن و امن باشد در برقراری ارتباط نقش مفیدی خواهد داشت.
عارف نیا ضمن قدردانی از صالحی امیری به خاطر اعتماد به وی از احمد مسجد جامعی هم تشکر کرد.
وی دوستی با سید عباس صالحی را موهبتی برای خود دانست و گفت در پست جدید کماکان نماینده وزارت ارشاد هستم و امیدوارم شهرداری و وزارت ارشاد با همکاری و همیاری بیش از پیش امور را پیش برند.

** حوزه وزارتی آینه شخصیت وزیر است
مدیرکل جدید حوزه وزارتی نیز در این آیین اظهار امیدواری کرد ظرفیت پذیرش چنین مسئولیتی را داشته باشد و گفت: خدا را شاکرم مورد اعتماد شخصیتی قرار گرفتم که دارای شان علمی و فرهنگی و دینی و مورد توجه بزرگان نظام، مراجع تقلید و مراکز علمی و فرهنگی است.
محمد مهدی احمدی با اشاره به ویژگی های اخلاقی سید عباس صالحی ادامه داد: حوزه وزارتی آینه شخصیت وزیر است، رفتار، گفتار و تعامل با ارباب رجوع ماهیت حوزه وزارتی را تبیین می کند.
مدیرکل جدید حوزه وزارتی ارشاد اضافه کرد: اخلاق مداری و ویژگی های وزیر وظیفه ما را سنگین می کند از این رو باید طوری حرکت کنیم که امانت دار خوبی باشیم.
وی نیز از خدمات علی جنتی و سیدرضا صالحی امیری قدردانی کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه هفته گذشته در حکمی دکتر محمدمهدی احمدی را به عنوان مدیرکل حوزه وزارتی و جانشین امین عارف نیا منصوب کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: