انتشار: ۱۵:۴۴ - ۰۵ شهريور ۱۳۹۶
مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: حضور 19 نمایندگی کانون جهانگردی ایران در خارج تشریفاتی نیست و ماموریت معرفی جاذبه های کشور و شناسایی مشکلات گردشگران خارجی در کشور به عهده این نمایندگی ها است.
به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی ، مرتضی حاجی روز یکشنبه در نشست خبری دومین گردهمایی نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور اظهار کرد: تبادل نظر در مورد مشکلات ویزا و پروا،ز شناسایی فرصت های سرمایه گذاری در ایران و بازاریابی برای فروش صنایع دستی، از مهمترین ماموریت ها و مسوولیت های نماینده های 19 گانه کانون در خارج از کشور است.
وی در پاسخ مبنی بر شفاف نبودن روند، چگونگی برگزاری و خروجی نمایشگاه های گردشگری ایران در کشورهای دیگر عنوان کرد: متاسفانه کانون درباره چگونگی واگذاری مسوولیت اجرایی نمایشگاه های گردشگری در خارج تصمیم گیر نیست و سازمان میراث فرهنگی این واگذاری را انجام می دهد و این ایراد به کوتاه مدت بودن این مجوز برای مجریان وارد است.
حاجی ادامه داد: پیشنهاد ما به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری این است که واگذاری نمایشگاه ها به عنوان یک امر تخصصی 5 الی 10 ساله باشد تا از یک انسجام و هدف مندی در برگزاری برخوردار بوده و به رغم هزینه های زیاد منتظر یک خروجی موفقی از آن باشیم.
مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی تاکید کرد: در گردهمایی هفته آینده در کرمان با حضور نمایندگی خارج از کشور و 150 فعال گردشگری درباره همه این مسایل بحث و بررسی خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: این نمایندگی ها در سال 93 تشکیل شدند و با وجود انگیزه فراوان، متاسفانه برای تبلیغات اعتباری در حد بخش تیرز در تلویزیون های خارجی ندارند و بیشتر از طریق پوستر و تراکت به معرفی جاذبه های ایران می پردازند که جوابگو نیست.

** کرمان با 5 اثر جهانی نیاز به معرفی بیشتر دارد
رییس اتاق بازرگانی کرمان نیز در ادامه این نشست گفت: این استان ظرفیت های طبیعی مثل کویر لوت، میمند و جاذبه های چون فرش، گلیم و پتینه و با پنج اثر جهانی ثبت شده در یونسکو، هنوز نیاز به معرفی بیشتر دارد.
سیدمهدی طبیب زاده افزود: لازم است نمایندگان اطلاع رسانی در خارج از کشور از برند مهمان نوازی کرمانی ها و این جاذبه ها اطلاع بیشتری کسب کنند تا بتوانند در تبلیغات و جذب گردشگر موفق تر عمل کنند.

** بعد از زلزله بم کرمان از چرخه گردشگری عقب افتد
رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان نیز گفت: متاسفانه این استان بعد از زلزله بم از چرخه گردشگری کشور عقب افتاد ولی با توسعه گردشگری در دولت تدبیر و امید، باید کرمان را به یکی از قطب های گردشگری کشور برگردانیم.
مهدی سیاوشی افزود: در گردهمایی هفته آینده در کرمان که با حضور فعالان بازرگانی و مسوولین وزارت خارجه و گردشگری صورت می گیرد، درباره فرصت های سرمایه گذاری و صنعت گردشگری استان صدور ویزا و تسهیلات بحث و بررسی خواهد شد.

** نمایندگان مالزی و ایتالیا لغو مجوز شدند
معاون گردشگری کانون گردشگری و اتومبیلرانی درباره نوع عملکرد این نمایندگی ها و نظارت جدی بر آنان تصریح کرد: همان گونه که از نمایندگی های موفق تجلیل می شود، کسانی که در حوزه فعالیت شان کمتر از حد انتظار و ضعیف ظاهر شدند مثل نماینده های ما در مالزی و ایتالیا لغو مجوز می شوند.
عبادرضا اسلامی یادآور شد: نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران از این پس در وین، اسلواکی، مسکو و سایر نقاط علاوه بر فعالیت های گذشته، برگزاری هفته های میراث فرهنگی و گردشگری ایران را در آن کشورها به عهده دارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: