سایت خبری تحلیلی تابناک فرهنگی-هنری

کد خبر: ۸۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۶
پرفورمنس «تار و دیوار» به کارگردانی رضا موسوی و آهنگسازی پیمان خازنی ۲۳ تیرماه امسال در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی خواهد بود.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی؛«تار و دیوار» عنوان تازه ترین پژوه موسیقایی پیمان خازنی آهنگساز و نوازنده کشورمان است که ۲۳ تیرماه سال جاری به کارگردانی رضا موسوی در تالار رودکی تهران به صحنه می رود.

خازنی درباره این پرفورمنس توضیح داده است: «تار و دیوار یک برخورد استعاری است با جهان پیرامونمان و اعتراضی به محدودیت ها و مصنوعیت هایی که ما برای هنر خود به وجود می آوریم. در واقع «تار و دیوار» ادامه نگاه من به مفهوم آزادی در خلق اثر هنری است. سال هاست که امکان و پیشنهادات متفاوتی را برای روی صحنه بردن آثارم داشته ام ولی ترجیح دادم آنقدر مقاومت کنم تا آنگونه که می پسندم آثارم اجرا شود. حالا فرصت آن رسیده تا بتوانم یک اتفاق در خور را رقم بزنم. آلبوم «همهمه کاشی ها» اثری است که امکان بسط و گسترش را به من می دهد و این به خودی خود جرقه ای شد که من به سمت فرم اجرایی مورد علاقه ام  یعنی پرفورمنس بروم. البته ایده های درخشان رضا موسوی من را بیشتر تشویق کرد تا بتوانم به مفهوم مورد نظرم در خصوص آن چه اجرا محسوب می شود نزدیک شوم.»

رضا موسوی کارگردان، نگین شکیبا، ساناز رئیسی و علی کوزه گر گروه کارگردانی، هلیا محمدولی نوازنده ویولن، کوروش کشاورز نوازنده ویولنسل، ارغوان منتظری نوازنده فلوت، پریسا دلفانی نوازنده سوپرانو، امیرحسین محمدخانی نوازنده ابوا، پیام سوری نوازنده پیانو، شایان یزدی زاده نوازنده سازهای کوبه ای، پیمان خازنی نوازنده تار، سیاوش عبدی نوازنده آکوستیک افکت، آستیاژ ضیایی دستیار آهنگساز، محمود توسلیان مشاور رسانه ای، فرزام شکاری مدیر اجرایی و جاوید علی پور عکس و فیلم گروه اجرایی این برنامه را تشکیل می دهند.
برچسب ها: پیمان خازنی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: