سایت خبری تحلیلی تابناک فرهنگی-هنری

کد خبر: ۸۵۵۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۶
پروژه مرمتی بازار آهنگران و بنک داران با هدف احیاء و باززنده سازی یکی از بازارهای مهم و تاریخی کرمانشاه درحال انجام است.
به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی کشور؛ بازار آهنگران و بنک داران درحالی در بافت تاریخی کرمانشاه قرار دارد که قدمت این بازار تاریخی به دوره قاجار می رسد.

«اکبر رضایی» معاون اداره میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پروژه بازار آهنگران و بنکداران از یک ماه پیش توسط اداره میراث فرهنگی استان کرمانشاه کلید خورد و هم اکنون درحال انجام است گفت: با توجه به اینکه بازار آهنگران یکی از بازارهای تاریخی استان کرمانشاه محسوب می شود پروژه مرمتی این بازار با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی در دست انجام است.

وی افزود: درحال حاضر نزدیک به یک ماه از آغاز پروژه می گذرد و هم اکنون نیز بخش قابل توجهی از این طرح مرمتی پیشرفت داشته است.

رضایی تاکید کرد: این پروژه با هدف احیاء و باززنده سازی بازار آهنگران و بنک داران آغاز شده که مرمت آن تاثیرات بسیار مثبتی به لحاظ فرهنگی و اجتماعی در بافت تاریخی کرمانشاه خواهد گذاشت.

وی گفت: هم اکنون نیز فونداسیون ریخته و طاق ها و تویزه ها زده شده است اما آنچه که مهم است، این پروژه جزو پروژه های مرمتی مستمر به شمار می رود و با تخصیص اعتبارات تداوم دارد.
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: