سایت خبری تحلیلی تابناک فرهنگی

کد خبر: ۸۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان گرمسار گفت: مرحله جدید مرمت انبارهای باغ موزه علم و صنعت گرمسار توسط بخش خصوصی آغاز شد.
به گزارشسرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، مهوش کمالی با اعلام این خبر افزود: پس از واگذاری انبارهای باغ موزه به بخش خصوصی، کار مرمت آن آغاز شد.

وی گفت: سبک‌سازی و برداشت آوار و اندودهای گذشته تا نمایان شدن آجر و خشت‌های سقف، تمیز کردن بندهای آجرو خشت‌های سقف، دوغاب‌ریزی و پنجه‌کشی، اجرای اندود گل و کاهگل با شیب بندی مناسب برای هدایت نزولات جوی از جمله فعالیت‌های در دست انجام برای مرمت این بنای تاریخی است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی گرمسار افزود: اجرای این عملیات مرمتی بر اساس طرح های مصوب و با نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان انجام می‌شود.

کارخانه پنبه پاک کنی در سال ۱۳۸۰ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و در سال ۱۳۹۳ با عنوان باغ موزه علم و صنعت افتتاح شد. بخشی از انبارهای این مجموعه در سال ۱۳۹۴ مرمت شد و هم اکنون به عنوان بازارچه صنایع دستی بهره برداری می شود و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: