انتشار: ۱۱:۵۸ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۶
کارگردان «زیر سقف دودی» از اکران زود هنگام این اثر فیلم سینمایی قبل از عید فطر ابراز گلایه و نارضایتی کرد.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی ؛پوران درخشنده روز چهارشنبه گفت: قرار بود فیلم «زیر سقف دودی» روز عید فطر در سالن های سینمایی سراسر کشور اکران شود، اما به دلایل نامعلوم تصمیم گرفته شده این فیلم زودتر به نمایش درآید که زمان خوب و مناسبی نیست.
وی اظهار کرد: اکنون تمام سالن‌های سینما در اختیار فیلم‌های کمدی است، تکلیف فیلمسازی مثل من که فیلم اجتماعی می‌سازد، چیست؟
درخشنده با ابراز گله مندی از اینکه نمایندگان فیلمسازان چکار می کنند که این‌طور راحت فیلم‌های اجتماعی در اکران زودهنگام قرار داده می‌شوند و به راحتی کنار می‌روند، ادامه داد: افرادی که مانند من تهیه‌کننده و کارگردان فیلم هستند و به طور مستقل با بودجه شخصی فیلم می‌سازند، باید چه کاری انجام دهند و حرف خود را کجا بزنند؟
کارگردان فیلم سینمایی «هیس دخترها فریاد نمی زنند» تصریح کرد: اکران زودهنگام فیلم «زیر سقف دودی» در ماه رمضان تصمیم شورای صنفی نمایش است، در حالیکه این تصمیم عادلانه نیست و زودتر از زمان مقرر باید به نمایش درآید.
درخشنده خاطرنشان کرد: وجود چنین شرایط ناعادلانه در سینما باعث می شود که کارهای خوب کمتر دیده شوند.
وی در پاسخ به سووالی درباره اینکه قرار است فیلم سینمایی «هیس پسرها گریه نمی کنند»، نیز بسازد، گفت: دغدغه اصلی و ناراحتی ام اکنون از اکران زودهنگام فیلم «زیرسقف دودی» در ماه رمضان است و صحبتی در این زمینه ندارم.
«زیر سقف دودی» داستان زوج هایی است که دچار طلاق عاطفی شده‌اند و خانه برای آنها تبدیل به یک مسافرخانه می‌شود.
در خلاصه این فیلم آمده است: شیرین که در زندگی خانوادگی با فرزند و همسرش به تدریج دچار مشکل می‌شود، به دنبال پیدا کردن راهی برای ایجاد ارتباط با آنهاست، که موفق نمی‌شود و به بحران می‌رسد. تلاش مجدد او برای برون رفت او از این بحران او را با چالش جدیدی رو به رو می‌کند.
فرهاد اصلانی، مریلا زارعی، بهنوش طباطبایی، شهرام حقیقت دوست، حسام نواب صفوی و آزیتا حاجیان از بازیگران اصلی «زیر سقف دودی» هستند.
مریلا زارعی سال گذشته(1395) در سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای بازی در «زیر سقف دودی» سیمرغ بلروین بهترین بازیگر زن این رویداد را کسب کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: