انتشار: ۱۲:۰۵ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۶
بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن عصر امروز(دوشنبه) با حضور سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصلای امام خمینی (ره) گشایش می یابد.
به گزارش تابناک فرهنگی، بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن در سومین روز از ماه میهمانی خدا همچون نمایشگاه سال گذشته در مصلای امام خمینی (ره) و در محیطی به وسعت 50 هزار متر مربع آغاز به کار می کند و جدیدترین محصولات قرآنی در عرصه های فرهنگی و هنری در چهار بازارچه ارائه می شود.

نمایشگاه بین المللی قرآن به گفته حجت الاسلام محمدرضا حشمتی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بازتابی از فعالیت های قرآنی کشور است که در معرض دید علاقه مندان قرار داده می شود و در بازارچه های عفاف و حجاب، محصولات قرآنی، آثار مکتوب و نرم افزار شکل می گیرد.
نمایشگاه امسال که مزین به شعار «قرآن، اخلاق، زندگی» است با همکاری 50 نهاد و موسسه تدارک یافته و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه هماهنگی میان این دستگاه ها و نهادها را بر عهده دارد.

از اوایل فروردین امسال، فعالیت 18کمیته اجرایی و 20 کمیته محتوایی برای برنامه های بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن آغاز شده و از امروز نتایج این فعالیت ها در نمایشگاه به منصه ظهور می رسد.

امسال بخشی ویژه برای نمایشگاه قرآن درنظر گرفته شده تا برترین های حوزه ترجمه و تفسیر قرآن کریم همچون آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، آیت الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی و آیت الله محمد واعظ زاده خراسانی به بازدیدکنندگان معرفی شود.

البته این بخش از نمایشگاه در فضایی بیش از ١٠٠ متر مربع و در دو غرفه ترجمه و تفسیر برپا می شود که با مشارکت موسسه ترجمان وحی و کارگروهی از متخصصان ترجمه و تفسیر به معرفی برترین های حوزه ترجمه و تفسیر به زبان فارسی در دوره بعد از انقلاب می پردازد.

همزمانی برپایی نمایشگاه امسال با بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران سبب شد تا دست اندرکاران، بخش هایی با عنوان امام خمینی (ره) و قرآن را در نمایشگاه برپا کنند.

بخش بین الملل نمایشگاه قرآن کریم نیز از دوازدهم ماه مبارک رمضان (17 خرداد) آغاز می شود و تا پنج روز ادامه خواهد داشت.

البته با توجه به تغییراتی که در خط مشی کمیته بین الملل صورت گرفته، قرار است برخی از شخصیت ها، موسسات و رسانه های 20 کشور در نمایشگاه امسال حضور یابند.
همانگونه که حجت الاسلام حشمتی رئیس بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن اعلام کرده مراسم تجلیل از خادمان قرآنی قرار است با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس دولت دوازدهم برگزار شود و انجمن خادمان قرآنی نیز در نمایشگاه امسال اعلام موجودیت خواهد کرد.
به منظور رفاه حال بازدیدکنندگان ساعت کار متروی تهران تا ساعت 24 افزایش پیدا کرده و شرکت اتوبوسرانی تهران نیز تسهیلاتی را فراهم کرده است.

برنامه های بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن تا 26 خردادماه ادامه خواهد داشت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: