سایت خبری تحلیلی تابناک فرهنگی-هنری

کد خبر: ۸۲۱۴
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۵
ناصر چشم آذر،‌ آهنگساز برجسته موسیقی ایران، با حضور نوازندگانی چون همایون رحیمیان، میثم مروستی و کریم قربانی، قطعه «معجزه صلح» را به نوا در می آورد.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی، ناصر چشم‌‌آذر که آثار ماندگاری از جمله آلبوم
«باران عشق» را در کارنامه دارد، مشغول تولید اثری با عنوان «معجزه‌ی صلح» است.
این چهره ی باسابقه ی موسیقی کشور درباره ی این اثر گفت: پیشنهاد ساخت این اثر از سال گذشته مطرح شده بود و از چند ماه پیش تولید آن قوت گرفت. اقتضای زمانه و اینکه متأسفانه جهان پر از جنگ و جدال شده، انگیزه‌ی من را برای تولید کاری برای اشاعه‌ی صلح و آرامش و ارتقای معرفت انسانی بیشتر کرد و امیدوارم «معجزه‌ی صلح» برای هدفی که از تولید آن وجود داشته، مؤثر واقع شود.
بهنام میراحمدی که تهیه‌کنندگی این اثر را بر عهده دارد، نیز درباره ی این قطعه گفت: با توجه به اوضاع نه چندان مطلوبی که در دنیا جریان دارد و هر روز در گوشه‌یی از آن شاهد بروز جنگ و خونریزی و وقایع دلخراش هستیم، که متأسفانه این رخدادها در منطقه خاورمیانه نیز پررنگ شده، درصدد تولید اثری با مضمون صلح برآمدیم و از استاد ناصر چشم‌آذر درخواست کردیم ساخت این قطعه را برعهده بگیرند؛ چرا که ایشان علاوه بر توانمندی‌های هنری، موزیسینی بااحساس هستند و ماندگاریِ آلبومی چون «باران عشق» پس از گذشت حدود دو دهه، گواهی بر این مدعا است.
این تهیه‌کننده با اذعان بر این مطلب که «معجزه‌ی صلح»، پروژه‌یی فراملیتی است، گفت:
«هرچند این قطعه به زبان پارسی اجرا می‌شود، اما فضای موسیقیی که جناب چشم‌آذر برای این اثر در نظر گرفته‌، هم ملودی و هم تنظیم، این ماهیت را دارد که در عرصه ی بین‌المللی عرضه شود و صرفاً مختص مخاطب ایرانی نیست.
وی ادامه داد: پروژه ی «معجزه ی صلح» فقط به تولید این قطعه محدود نمی‌شود و در نظر داریم علاوه بر نسخه ی صوتی، این اثر را در قالب تصویری و با کیفیتی بالا تولید کنیم، به نحوی که فراتر از مرزهای ایران بتوان آن را عرضه کرد باشد تا در سطح وسیعی منتشر شود. ایرانیان همواره پرچمدار صلح بوده‌اند و «معجزه‌ی صلح» نیز با همین رویکرد تولید شده است.
میراحمدی همچنین اظهار داشت: تعدادی از نوازندگان سرشناس که سابقه ی حضور در ارکستر سمفونیک را نیز دارند در «معجزه ی صلح» هنرنمایی خواهند کرد. همایون رحیمیان، میثم مروستی و میلاد عالمی (ویلون)، کریم قربانی (ویلونسل) و سهراب برهمندی (ویولا)، نوازندگان این پروژه‌اند که همگی کاربلد و باتجربه هستند و خود آقای چشم‌آذر هم در این قطعه پیانو می‌نوازند.
ناصر چشم‌آذر افزون بر آلبوم «باران عشق»، ساخت موسیقی متن فیلم‌ها و سریال‌های مختلفی چون هامون، قصه‌های مجید، خواهران غریب، خواب و بیدار، قارچ سمی، آتش بس، گشت ارشاد، چشم شیطان، شمعی در باد و... را بر عهده داشته است.
این موسیقی دان، برنده و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن فیلم از دوره های مختلف جشنواره ی بین‌المللی فیلم فجر نیز بوده است.
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: