انتشار: ۱۴:۱۵ - ۱۲ مهر ۱۳۹۵
خبر معافیت مالیاتی 100 درصدی در بخش هتلداری در ایران که دیروز (یکشنبه) از سوی مقامات دولتی کشورمان مطرح شد در رسانه های فرانسوی بازتاب گسترده ای یافت.
به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک  فرهنگی ، خبرگزاری فرانسه، خبرگزاری سوئیس، رادیو فرانسه و تارنمای روزنامه فرانسوی «ون مینوت» در انعکاس خبر معافیت مالیاتی در صنعت هتلداری به تلاش ایران برای تقویت گردشگری پس از برداشته شدن تحریم های بین المللی و موج ورود گردشگران به کشورمان اشاره کردند.
این رسانه ها در گزارش های مشابه نوشتند: دولت ایران که امیدوار است با برداشته شدن تحریم های بین المللی شاهد افزایش تعداد گردشگران در این کشور باشد، اعلام کرده است که سرمایه گذاران در بخش ساخت هتل در ایران دست کم تا پنج سال از 100 درصد از پرداخت مالیات معاف هستند.
رسانه های فرانسوی در بازتاب این خبر به نقل از خبرنگاران خود نوشتند:«محمد خزائی» معاون وزیر اقتصاد ایران در کنفرانسی در تهران با حضور نمایندگان بخش هتلداری 18 کشور عمدتا اروپایی، اعلام کرد: همه فعالیت های مرتبط به این بخش گردشگری از معافیت مالیاتی 100 درصدی در بازه زمانی پنج تا 13 سال بر اساس منطقه فعالیت، برخوردارند.
'وی همچنین به موج تاریخی و بی سابقه سرمایه گذاری خارجی در ایران پس از برداشته شدن تحریم ها اشاره کرد و افزود: تا کنون نسبت به صدور بیش از 9 میلیارد دلار ضمانت نامه که بیشتر به کشورهای اروپائی تعلق داشته، اقدام کرده ایم.'
این رسانه ها به نقل از «اسحاق جهانگیری» معاون رئیس جمهوری نیز گزارش دادند: وی با اشاره به حمایت دولت از سرمایه گذاران خارجی، گفت که این کشور میان سرمایه گذاران داخلی و خارجی تبعیض قائل نشده است.
خبرگزاری فرانسه به نقل از عباس آخوندی وزیر راه، مسکن و شهرسازی گزارش داد: ایران در نظر دارد در 5 سال آینده نسبت به ساخت 300 هتل جدید توریستی اقدام کند و طرح ایجاد 170 هتل 4 و 5 ستاره هم اکنون در شرف آغاز است.
وی افزود: گردشگری در سال 2015 میلادی، سهم 7.6 درصدی در تولید ناخالص ملی داشت و امیدواریم که این سهم به 9 درصد در سال 2016 میلادی برسد.
خبرگزاری فر انسه نوشت: تعداد گردشگرانی که به ایران سفر کرده اند از 2 میلیون و 200 هزار نفر به پنج میلیون و 200 هزار نفر در سال 2015 میلادی افزایش یافته است و ایران در نظر دارد این تعداد تا سال 2025 میلادی به 20 میلیون نفر برسد.
«کریستف لانده» (Christophe Landais) نماینده گروه فرانسوی هتل های «آکور» در ایران، اعلام کرد: این گروه فعالانه بر روی 10 تا 15 طرح در شهرهای بزرگ کار می کند.
آکور نخستین شرکت خارجی بود که در اکتبر 2015(مهر/ آبان 94) دو هتل «ایبیس» و « نووتل» را فرودگاه امام خمینی تهران افتتاح کرد.
«عماد الیاس» مدیر گروه «رودا هتلز اند ریسورتس» دوبی نیز عنوان کرد: ایران معدن طلا و جواهری است که باید کشف شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: