انتشار: ۱۴:۵۹ - ۱۰ مهر ۱۳۹۵
ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی، با اجرای قطعه هایی از موسیقی کره ای جنوبی، در تالار وحدت به روی صحنه رفت.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، تالار وحدت جمعه شب (نهم مهر ماه)، در افتتاحیه ی هفته ی فرهنگی کره ی جنوبی، میزبان علاقه مندان موسیقی کلاسیک و کره ای بود.
در این برنامه «ارکستر سمفونیک تهران» به رهبری شهرداد روحانی هم زمان با آغاز هفته ی فرهنگی کره ی جنوبی، به روی صحنه رفت. علی مراد خانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، علی اکبر صفی پور (مدیرعامل بنیاد رودکی)، چانگ هوان ژو (معاون وزیر فرهنگ و گردشگری کره) و سفیران کشورهای ایتالیا، ژاپن، استرالیا، صربستان، کره ی جنوبی، ویتنام و فلسطین به همراه جمعی از هنرمندان به تماشای این کنسرت نشسته بودند.
در آغاز این اجرا ، مجری برنامه و سفیر کره به حاضران خیر مقدم گفتند و سپس ارکستر سمفونیک تهران اجرای خود را با نواختن سرود ملّی جمهوری اسلامی ایران و سرود ملّی کره ی جنوبی آغاز کرد. سپس در ادامه قطعه های کره یی «آری رانگ»، «گوم گانگ سان» و «گرهانگ» اجرا شد.
در بخش دوم نیز نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران قطعه های کلاسیک «اورتور خفاش» اثر یوهان اشتراوس، «رقص دایره» اثر حشمت سنجری، «دانوب آبی» اثر اشتراوس، «کاپریس اسپانیولی» اثر ریمسکی کورساکُف و «در یک بازار ایرانی» اثر آلبرت ویلیام کتلبی را به رهبری شهرداد روحانی اجرا کردند.
در پایان برنامه نیز علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل بنیاد رودکی به همراه معاون وزیر فرهنگ و گردشگری کره ی جنوبی با حضور در میان نوازندگان با آنان به گفتگو پرداختند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: