انتشار: ۱۱:۴۷ - ۱۰ مهر ۱۳۹۵
شهرام کرمی دبیر بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دعوت از پنج هنرمند شناخته‌شده و حرفه‌ای تئاتر شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر کودک و مسابقه تئاتر نوجوان بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان را معرفی کرد.
به گزارش سرویس سینما وتئاتر تابناک فرهنگی به نقل از روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان؛ داوود کیانیان، دکتر قطب‌الدین صادقی، محمدجواد کبودرآهنگی، حمیدرضا نعیمی، رضا عبدالعلی‌زاده به‌عنوان شورای انتخاب جشنواره معرفی شدند.
داوود کیانیان نویسنده و کارگردان و مدرس پیشکسوت و شناخته‌شده تئاتر کودک و نوجوان دارای نشان درجه‌یک هنری با چاپ بیش از سی عنوان اثر چاپ‌شده چون «نمایش خلاق» «غیر از خدا هیچ‌کس نبود» تمنای باران» و «صدای پای موعود» کارگردانی نمایش‌های متعدد چون «راز درخت مقدس» و «پرنده و فیل» و «خروسک پریشان» را به‌عنوان کارگردان در کارنامه هنری خود دارد. داوود کیانیان در بیش از ده دوره جشنواره به‌عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری و یا داور جشنواره مشارکت داشته است.
دکتر قطب‌الدین صادقی نویسنده و کارگردان و پژوهشگر و مدرس و بازیگر شناخته‌شده تئاتر که در چاپ و اجرای بیش از پنجاه اثر هنری چون «یادگار زریران» «مویه جم» «بهرام چوبین» «عزیز شنگالی» و غیره چهره‌ای نام‌آشنا برای خانواده هنرمندان تئاتر است. دکتر قطب‌الدین صادقی در چند دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان به‌عنوان مدرس و داور حضورداشته و در چند سال اخیر با اجرای دو نمایش «مرد فرزانه، ببر دیوانه» و «صدای یک دست» نمایش‌های ویژه کودک و نوجوان را در مقام نویسنده و کارگردان اجرا کرده است.
محمدجوادکبودرآهنگی بازیگر و کارگردان و مدرس تئاتر که با نمایش‌های «آی کچل‌ها» «کدام‌یک از ما» «پیک‌نیک در میدان جنگ» هنرمندی شناخته‌شده است. محمدجواد کبودرآهنگی که از آغاز شروع جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در برگزاری این رویداد هنری مشارکت داشته است این روزها نمایش «واگویه‌های گندابی» به کارگردانی او در تماشاخانه مهر حوزه هنری اجرا می‌شود.
همچنین حمیدرضا نعیمی نویسنده و کارگردان و بازیگر و مدرس تئاتر که با چاپ و اجرای نمایش‌های «لیر شاه» «درخشش در ساعت مقرر» «وعده‌گاه نهنگ‌ها» «ترور» به‌عنوان هنرمندی فعال شناخته می‌شود. تاکنون نمایشنامه‌های مختلف از حمیدرضا نعیمی چون «ماه وژیار» «روزی و روزگاری یک سگ» چاپ و یا اجراشده و جوایز مختلفی در حوزه تئاتر کودک و نوجوان کسب کرده است. همچنین سال گذشته و در بیست و دومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان نمایشنامه «قصه خوب خدا» از حمیدرضا نعیمی چاپ شد. نمایش «سقراط» به‌عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین نمایش های سال‌های اخیر از حمیدرضا نعیمی در حال حاضر در تالار وحدت اجرا می‌شود.
رضا عبدالعلی‌زاده بازیگر و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان هنرمند فعال این رشته است که در یک دوره مسئولیت انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر را بر عهده داشته است. این هنرمند تاکنون نمایش‌های‌ مختلف چون «آواز قناری» «ستاره کوچک تو» «شاپرک و رقص برگ‌ها» «قوری و گل پیاز» «شش پنگوئن کوچک» را در مقام کارگردان ویژه کودک و نوجوان اجرا کرده است. .
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی و با حضور هنرمندان و گروه‌های منتخب ایرانی و خارجی آذرماه در شهر تاریخی همدان برگزار میشود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: