انتشار: ۱۹:۱۳ - ۲۷ شهريور ۱۳۹۵
نویسنده کتاب «آیا شکنجه موثر است؟» به عنوان داور فیلم‌های کوتاه و پویانمایی بخش بین‌الملل جشنواره مقاومت حضور می‌یابد.
به گزارش سرویس سینما و تئاتر تابناک فرهنگی ، همزمان با جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت یوون انه ریدلی نویسنده کتاب «آیا شکنجه موثر است؟» برای حضور در این رویداد سینمایی از انگلستان به ایران سفر می‌کند. وی به عنوان داور فیلم‌های کوتاه و پویانمایی بخش بین‌الملل جشنواره مقاومت حضور می‌یابد.

یوون انه ریدلی نویسنده و سازنده فیلم و مستند است که جوایزی را از آن خود کرده است و پانزده سال پیش پس از ورود مخفیانه به افغانستان برای پوشش خبری وضعیت برای روزنامه‌های انگلیسی زندانی و نام وی در جهان شنیده شد. او پس از بازگشت به انگلیس به اجرای تلویزیونی و ساخت مستندی برای پرس تی وی به نام «درون سیم ها» روی آورد. پس از آن با همکاری آکی نواز مستندی به نام برای غزه با عشق ساخت که موضوع آن سفر چهل فعال صلح طلب با دو قایق از طریق مدیترانه به شرق غزه بود.

شرکتی که وی اداره می‌کند به نام Witness Productions در اوج دوران بیداری اسلامی و تحولات اخیر در کشورهای عربی که موسوم به بهار عربی است با همکاری حسن غنی فیلمی در مورد دکتر عافیة صدوقی ساخت، زندانی آمریکایی که نام وی از سوی طالبان مخفی شده بود. آخرین کار وی کتابی به نام «آیا شکنجه موثر است؟» مباحثی در مورد بازجویی در سال‌های جنگ با تروریسم است. امروزه وی ساکن مرز اسکاتلند است و با یک تاریخ نویس روی یک پروژه کتاب و فیلم کار می‌کند.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار «تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی» به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۲ تا ۹ مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: