انتشار: ۱۶:۲۱ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۵
شب گذشته کنسرت ناگفته با خوانندگی شهرام ناظری و حافظ ناظری در فضای باز برج میلاد برگزار شد.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک  فرهنگی، شب گذشته اجرای کنسرت ناگفته که به دلیل استقبال پرشور مردم برای چندمین بار تمدید شده بود با حضور حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی و فرزاد طالبی مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد برگزار شد.

شهرام ناظری در ابتدای این اجرا ضمن خوشامدگویی و قدردانی از حضور مردم گفت: این حضور تنها دلگرمی هنرمندان است و ما ممنونیم که شما به هنرمندانی که امتحان خود را در این سالها پس داده اند و عاشقانه در خدمت شما بوده اند اینطور عشق آمیز از آنها استقبال کم سابقه کرده اید.

وی افزود: موج های منفی زیاد است و همیشه هم در این 37سال بوده است اما یک عشقی همیشه بوده که این عشق اجازه نداده ما از کوره در برویم یا به خارج از کشور برای زندگی برویم. من به خاطر موقعیتی که داشته ام خیلی برایم راحت بود که در خارج از کشور زندگی و کار کنم اما این همه پستی و بلندی و مشکلات را در این سرزمین تحمل کردم چون همین عشق من را نگه داشت. عشق مردم و عشق به مملکتم و این تنها چیزی بود که ما را در ایران نگه داشت.

ناظری اظهار داشت: حضور پرشور شما نشان داد عاشق کشور و فرهنگ و موسیقی و ادبیات این مرزوبوم هستید. موسیقی ما جنبه مقدس و آسمانی دارد. امیدواریم مسئولین هم این عشق را ببینند و برای این مردم که اینگونه علاقمند به فرهنگ اصیلشان هستند فکری کنند و امکانات را فراهم کنند. این شب ها برای من و گروهم یکی از بهترین شب های فعالیت های هنری مان بود. من پرکارترین کسی بودم که از ابتدای انقلاب با تمام سختی ها کنسرت برگزار کردم و این اجرا یکی از باشکوه ترین دوره ها بود و این مدیون شماست که نشان دادید به موسیقی و ادبیات کشورتان علاقه مندید./ایسک

وی همچنین ضمن خیرمقدم به فرزاد طالبی مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد از حضور حجت الاسلام احمد مازنی نماینده مجلس برای حضور در این کنسرت تشکر کرد و گفت: بسیار خوشبختیم که ایشان به این کنسرت آمده است و این نشان می دهد ایشان واقعا علاقمند است! زیرا بسیاری علاقمند هستند اما می ترسند حضور داشته باشند. بسیاری می گویند شاید اگر ما به کنسرت بیاییم میزمان را از دست بدهیم! آمدن اینها می تواند خیلی از راه ها را باز کند و بن بست ها را از بین ببرد.

سپس در ابتدای این کنسرت قطعاتی از تلفیق موسیقی سنتی، موسیقی کلاسیک و اپرا اجرا کردند. در قسمت اول این اجرا اشعاری از مولانا و حافظ اجرا شد.

همچنین شهرام ناظری در بخش دیگری از این اجرا گفت: ما امکانی نداریم که حداقل هفته ای یکبار بتوانیم با مردم حرف بزنیم لذا فقط در کنسرت ها این امکان وجود دارد، خوشبختانه مردم هنرمندانشان را می شناسند و علی رغم تمام بی برنامگی هایی که درمورد آموزش موسیقی درمورد کنسرت وجود داشته اما این ذات مردم و تمدن قدیمی باعث شده همچنان گرایش داشته باشند.

ناظری در بخش دیگر صحبت هایش با گله از صداو سیما اظهار داشت: صداوسیما 37سال است از صدای من استفاده می کند بدون اینکه حقوق من را داده باشد من بارها گفته ام آیا یک مدیر صداوسیما حاضر است حتی 37ماه بدون حقوق کار کند؟

در پایان این کنسرت نیز حافظ ناظری ضمن تشکر از حضور مردم و حمایت آنها، از عدم اتحاد هنرمندان در ایران گلایه کرد و گفت: ما متاسفانه بزرگترین مشکلمان عدم اتحاد است از شکست دیگری خوشحال می شویم و این به نفع ما نیست و ما فقط با اتحاد می توانیم صدایمان را به دنیا برسانیم. گروه های موسیقی مدت کوتاهی با هم کار می کنند و از هم جدا می شوند. اگر ما با هم باشیم بهتر می توانیم کار کنیم.

در انتهای این کنسرت مثنوی نی نامه مولانا به صورت دو صدایی توسط شهرام و حافظ ناظری اجرا شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: