انتشار: ۲۰:۱۰ - ۰۲ شهريور ۱۳۹۵
بخش بین المللی جشنواره مردمی فیلم عمار سوم و چهارم شهریور ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می شود.
به گزارش تابناک فرهنگی، بخش بین المللی جشنواره مردمی فیلم عمار با محوریت فیلم های ضد کودتایی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سوم و چهارم شهریور ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می شود.

در روز نخست این جشنواره که از ساعت ۱۱ ظهر با فیلم «سالواردور آلنده» آغاز می شود، یوسف مرادی، پژوهشگر عرصه انقلاب اسلامی در ساعت ۱۸:۳۰ به سخنرانی پیرامون تاریخچه کودتا و ابعاد فرهنگی و اجتماعی قبل و بعد از آن در دنیا می پردازد.

در ۲ روز این جشنواره ۴ فیلم در ۴ سانس اکران می شود که پایان بخش نخستین روز از جشنواره پخش فیلم «میراث»، اثر کامبیز امیرخسروی در ساعت ۲۰:۳۰ خواهد بود.

حسن عباسی در روز دوم از عوامل کودتا می گوید

در روز دوم این جشنواره که استاد حسن عباسی، با موضوع کودتاها و عوامل ایجاد آن سخنرانی خواهد کرد، چهار فیلم از ۳ کارگردان پخش خواهد شد.

«گمشده» و «حکومت نظامی» اثر کاستا گاوراس، «جزیره داسون»، اثر میگل لیتین و «نبرد شیلی» اثر پاتریکیو گازمان فیلم‌هایی است که در روز این جشنواره به نمایش در خواهد آمد.

بخش بین الملل جشنواره عمار نخستین سال است که از بخش اصلی جدا شده و بخش اول آن با محوریت آثار ضد کودتایی از سراسر جهان در روزهای ۴ و ۵ شهریور ماه به دبیری نادر طالب زاده برگزار می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: