سایت خبری تحلیلی تابناک فرهنگی

کد خبر: ۷۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۵
چهارمین شب از برگزاری فستیوال موسیقی بارانا در حالی برگزار شد که شهرداد روحانی نوازنده پیانو و رهبر ارکستر سمفونیک تهران قطعاتی را به یاد جانبازان اجرا کرد.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک فرهنگی ، چهارمین شب فستیوال «شب‌های موسیقی بارانا» میزبان شهرداد روحانی و علاقه‌مندان موسیقی کلاسیک در فضای باز کاخ نیاوران بود. نازلی بخشایش در این اجرا روحانی را با ساز هارپ همراهی کرد. این در حالی بود که آرش اسلامی و صابر جعفری با سازهای کوبه‌ای با پیانو و هارپ هم‌نوا شدند. یک کویینتت زهی نیز با هنرنمایی امیر باورچی، آوا شادمانی‌ ویولن، محمدحسین غریبی ویولنسل، دانیال جورابچی آلتوو هادی اسماعیلی کنترباس روی سن قرار گرفتند و مخاطبانشان را مهمان قطعاتی از موسیقی کلاسیک کردند.

روحانی اجرایش را با قطعه‌ «سرزمین مادری» آغاز کرد و درباره‌ این قطعه توضیح داد: قطعه‌ «سرزمین مادری» را در زمان هشت سال جنگ تحمیلی ساختم، آن هم به یاد انسان‌های والایی که با فداکاری‌های‌شان باعث شدند، حتی یک وجب از خاک عزیز کشورمان را از دست ندهیم.

وی سپس قطعه‌ های «پروانه» و «مادر» را نیز اجرا کرد که این دو قطعه نیز با استقبال مخاطبان مواجه شد.

یکی دیگر از قطعات اجرایی این کنسرت قطعه‌ «میدان آزادی» بود که جزو آثار مطرح این آهنگساز محسوب می‌شود. روحانی درباره‌این قطعه نیز اظهار کرد:‌ میدان آزادی یکی از مناطق تاریخی مهم محسوب می‌شود که در آن، اتفاقات تاریخی زیادی رخ داده است.

روحانی که این فستیوال را به اجرای آثار شناخته‌شده‌ خودش اختصاص داده بود، پس از اجرای قطعات «قصه باران» و «بادبادک»، قطعه‌ «مهتاب» را برای اولین بار در فضای باز و زیر نور مهتاب اجرا کرد.

این هنرمند گفت: اولین‌بار است که این قطعه را زیر نور مهتاب و در کشورم اجرا می‌کنم. فکر می‌کنم این یک اتفاق خوب است.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران بخش دیگری از اجرایش را به تکنوازی پیانو اختصاص داد.

تنفسی ۱۵ دقیقه‌ای مقدمه‌ای بود که روحانی و اعضای گروهش قطعات پرمخاطب این آهنگساز را مثل «عذرا»، «زیبایی عشق»، «صدایی در شب» و «رقص بهار» اجرا کنند.

 روحانی در این کنسرت قطعه‌ «ابدیت» را نیز اجرا کرد که آن را برای مرگ پدرش و در مدت زمان بسیار کوتاهی ساخته است. او پس از اجرای این قطعه گفت: «ابدیت» را به پدرم رضا روحانی تقدیم می‌کنم.

اجرای قطعه «بر فراز آسمان‌ها» با تک‌نوازی با پیانو بخش دیگری از این اجرا بود که روحانی درباره‌اش گفت: این قطعه را در ۱۸ سالگی نوشتم و بعدها این اثر برای فیلمی به همین نام استفاده شد.

شهرداد روحانی قطعه «اصفهان» را نیز به عنوان آخرین قطعه اجرا کرد اما پس از تشویق‌های پیاپی مخاطبان قطعه «میدان آزادی» به عنوان قطعه‌ بیز برنامه اجرا شد.
اخبار مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: