انتشار: ۲۰:۴۵ - ۳۱ تير ۱۳۹۵
رییس جمهور عراق در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد روز چهارشنبه از نقش و حمایت ایران در ثبت آثار تاریخی و طبیعی عراق در فهرست میراث جهانی تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی ؛ دفتر ریاست جمهوری عراق در بیانیه ای اعلام کرد که 'فواد معصوم' در دیدار با 'حسن دانایی فر' در بغداد از نقش جمهوری اسلامی ایران و ترکیه و دیگر کشورهای دوست در ثبت مناطق تالاب های آبی معروف به الاهوار و آثار تاریخی عراق در میراث جهانی تشکر و تقدیر کرد.
معصوم در این دیدار همچنین خواستار بهر گیری از تجارب ایران در زمینه های کشاورزی، صنعتی، بانکی و زیست محیطی شد و بر تسریع در لایروبی شط العرب و آب های منطقه ای عراق از پس مانده های جنگی و قایق های شکسته و فعال کردن بخش گردشگری و تجاری بین دو کشور شد.
حسن دانایی فر نیز در این دیدار آزادی فلوجه را به رییس جمهور عراق تبریک گفت و از آمادگی ایران برای گسترش همکاری اقتصادی و تجاری با عراق خبر داد و بار دیگر بر حمایت از ملت عراق در جنگ علیه تروریسم تاکید کرد.
سازمان آموزش، علم و فرهنگ یونسکو یکشنبه گذشته با موافقت اکثر اعضا از جمله جمهوری اسلامی ایران با ثبت پنج تالاب آبی و سه شهر تاریخی عراق در فهرست میراث جهانی موافقت کرد.
عراق ثبت این آثار تاریخی و طبیعی در میراث جهانی را در برهه ای که گروه تروریستی داعش می کوشد آثار تاریخی و طبیعی این کشور را ویران کند، پیروزی بزرگی دانسته و جشن های ویژه در استان های ذیقار و میسان که اغلب این آثار واقع شده، برگزار شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: