انتشار: ۲۰:۱۵ - ۰۵ تير ۱۳۹۵
روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اعلام کرد: قسمت هایی ازمحوطه تاریخی شهر بیشاپور عصر جمعه چهارم تیر 95دچار حریق شد که آتش بلافاصله مهار شد و آسیبی به مجوعه تاریخی و آثار تاریخی موجود در مجموعه وارد نشده است.
به گزارش سرویس میراث فرهنگی و گردشگری تابناک فرهنگی به نقل از این روابط عمومی، این آتش سوزی را نیروهای مردمی٬ یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان کازرون٬ کارمندان و کارکنان اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کازرون و نیروهای پایگاه شهر تاریخی بیشاپور و آتش نشانی مهار کردند که مهار آتش حدود دوساعت طول کشید.
اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس افزود:پیش از این تمهیدات لازم برای وقوع چنین حادثه ای را مسئولان پایگاه پژوهشی شهر تاریخی بیشاپور اندیشیده بودند طوری که چندی قبل علف های هرز مجموعه به طور کامل حذف و پاکسازی شد همچنین این پایگاه مجهز به تانکر قابل حمل آتش نشانی و دیگر وسایل مورد نیاز اطفای حریق است.
این اداره اعلام کرد که علت این حادثه دردست بررسی است.
شهر تاریخی بیشاپور در 120 کیلومتری جنوب شیراز و 23 کیلومتری غرب شهرستان کازرون واقع شده است.
بیشاپور در کنار جاده شاهی روزگار باستان واقع شده که در دوره هخامنشیان تخت جمشید و استخر را به شهر باستانی شوش و در دوره ساسانی شهر گور و بیشاپور را به تیسفون مقر امپراتوری ساسانی وصل می نموده است.
شهر بیشاپور حدود دو کیلومترمربع وسعت دارد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: