انتشار: ۰۳:۴۱ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۵
موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان دارای 159 شعبه در 12 استان کشور است و با تربیت هزار و 400 حافظ کل قرآن دارای 9 مدرسه شبانه‌ روزی تخصصی حفظ و تفسیر قرآن در شهرهای فسا، استهبان، شیراز، تهران و مشهد مقدس است.

یک موسسه قرآنی 1400حافظ تربیت کرد.

 مدیر موسسه قرآنی بیت‌الاحزان گفت: بیش از هزار و 400 حافظ کل قرآن از سوی این موسسه تربیت کرده و 9 مدرسه شبانه روزی در این راستا فعالیت می کند.

به گزارش تابناک فرهنگی ، از اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور، حجت الاسلام علیرضا شاهسونی گفت: موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان دارای 159 شعبه در 12 استان کشور است و با تربیت هزار و 400 حافظ کل قرآن دارای 9 مدرسه شبانه‌ روزی تخصصی حفظ و تفسیر قرآن در شهرهای فسا، استهبان، شیراز، تهران و مشهد مقدس است.

وی افزود: این موسسه فعالیت خود را برای لبیک به منویات مقام معظم رهبری و به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، در سال 75 در یکی از روستاهای استهبان آغاز کرد و از همان ابتدا نیز نیت داشتیم تا فعالیت‌های خود را گسترش دهیم و امروز موسسه بیت الاحزان به یکی از مؤسسات قرآنی بزرگ کشور تبدیل شده است.

** اجرای طرح ملی رحله در 40 مرکز
این حافظ کل قرآن گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بیت‌الاحزان اجرای طرح ملی رحله است که در سال جاری دومین دوره این طرح را برگزار می‌کنیم.
وی ادامه داد: این طرح با همکاری مؤسسات قرآنی کشور، سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان دارالقرآن الکریم و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تابستان سال جاری در 40 مرکز اجرا می‌شود که طی آن قرآن‌آموزان طی دو ماه موفق به حفظ 4 جزء قرآن خواهند شد.

** بیت‌الاحزان نخبه‌های قرآنی را تربیت می‌کند
شاهسونی با بیان اینکه مؤسسه بیت‌الاحزان هم‌اکنون نخبه‌های قرآنی را تربیت می‌کند، نمونه بارز این صحبت خود را مجتبی فردفانی، نفر اول سی و سومین دوره مسابقات بین‌الملللی قرآن جمهوری اسلامی در رشته حفظ کل و همچنین مجتبی علی‌رضالو، نماینده ایران در مسابقات بین‌المللی امارات عنوان کرد.

عضو بنیاد بین‌المللی حفظ قرآن با تأکید بر اینکه بیت‌الاحزان برای تمام رده‌های سنی کلاس‌های آموزش حفظ قرآن برگزار می‌کند، گفت: از 159 شعبه بیت‌الاحزان، 100 شعبه در استان فارس فعالیت می‌کند زیرا مرکز فعالیت‌های ما در این استان قرار دارد و تقریباً در اکثر شهرستان‌های آن نیز دارای شعبه هستیم.

** بیت‌الاحزان برای تمام رده‌های سنی و همه سلیقه‌ها برنامه اجرا می‌کند
وی اضافه کرد: بیت‌الاحزان در تمام مقاطع سنی و تحصیلی از مهد و پیش دبستان‌های قرآنی تا دانشگاه در زمینه کلاس‌های روخوانی، روان‌خوانی، حفظ، ترجمه و تدبر قرآن فعالیت می‌کند ضمن اینکه ما برای هر ذائقه و سلیقه‌ای برنامه داریم.
شاهسونی اظهار کرد: زمانی که مقام معظم رهبری فرمودند که در کشور باید 10 میلیون حافظ قرآن کریم تربیت شوند، برخی گمان می‌کردند که مردم از قرآن استقبال نمی‌کنند در حالی که ما مشاهده می‌کنیم که استقبال از حفظ قرآن در تمام اقشار مختلف مردم اعم از تحصیل‌کرده و دانشگاهی و غیره صورت می‌گیرد به عنوان مثال شعبه جهرم بیت‌الاحزان در سال جاری یک هزار و 40 نفر ثبت‌نام کننده داشت.

** لزوم توجه مسئولان و خیران به سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های قرآنی
عضو هیئت مدیره اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور از مسئولان و خیران استان درخواست کرد تا در راه قرآن سرمایه‌گذاری کنند و گفت: ما توانسته‌ایم برای بیش از یک هزار نفر اشتغالزایی کنیم و بسیاری از حافظان قرآن این مؤسسه خود هم‌اکنون به تدریس قرآن مشغول هستند.
وی با بیان اینکه خیران می‌توانند ملکی را برای فعالیت‌های قرآنی وقف کنند و بدین طریق توشه‌ای برای آخرت خود برچینند، گفت: بحمد الهی فعالیت‌های مؤسسه بیت‌الاحزان مورد استقبال مردم کشورهای مختلف قرار گرفته است به‌عنوان مثال ما در مدارس شبانه‌روزی حفظ خود حافظانی از اندونزی، کشمیر، افغانستان، عراق و غیره داریم و بسیاری از این‌ها نیز علاقه دارند تا فعالیت‌های بیت‌الاحزان را به کشورهای خود ببرند.

** اشتغالزایی بیش از یک‌هزار نفر توسط بیت‌الاحزان
شاهسونی با بیان اینکه این مؤسسه تاکنون موفق به اشتغالزایی برای یک هزار نفر شده است، از مسئولان و خیران درخواست کرد تا در زمینه فعالیت‌های قرآنی سرمایه‌گذاری کنند.
منبع : ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: