انتشار: ۱۶:۴۸ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
س از اقامه نماز بر پیکر حمید سبزواری، پیکر این شاعر پیشکسوت انقلاب از محل مسجدجامع تا میدان کارگر تشییع و در پارک جانبازان به خاک سپرده شد.

پیکر حمید سبزواری در زادگاهش آرام گرفت

پیکر حمید سبزواری در زادگاهش سبزوار تشییع شد و در پارک جانبازان این شهر آرام گرفت.

به گزارش تابناک فرهنگی، منطقه خراسان، مراسم تشییع پیکر حمید سبزواری در زادگاهش روز چهارشنبه (26 خردادماه) با حضور سیدعباس صالحی معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار خراسان رضوی، مسئولان، روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواه معظم شهدا، بسیجیان و اقشار مختلف مردم سبزوار برگزار شد.
 
پس از اقامه نماز بر پیکر حمید سبزواری، پیکر این شاعر پیشکسوت انقلاب از محل  مسجدجامع تا میدان کارگر تشییع و در پارک جانبازان به خاک سپرده شد.
 
در این مراسم فرزند سبزواری گفت: آرزوی پدرم وحدت امت اسلامی و دوری از تفرقه و جدایی بود.
 
محسن ممتحنی افزود: همانطور که امام (ره) همواره تکیه بر وحدت و اتحاد مسئولان و مردم داشت، استاد سبزواری نیز دغدغه وحدت و اتحاد داخلی مردم را در سر می‌پروراند.
 
وی ادامه داد: شناخت دردها و آلام بر حق مردم و کوشش برای فراهم کردن رزق و روزی حلال مردم و بالا بردن فرهنگ دیانت جامعه نیز از خواسته‌های پدرم بود.
 
ممتجنی از "مسئولان جمهوری اسلامی" و "مردم فهیم و قدرشناس سبزوار" برای حضور باشکوه در مراسم تشییع حمید سبزواری تقدیر و تشکر کرد.
 
پیکر حمید سبزواری پیش‌تر در تهران از حوزه هنری تا تالار وحدت و در مشهد در حرم مطهر رضوی تشییع شده بود.
 حمید سبزواری که به پدر شعر انقلاب اسلامی معروف بود سحرگاه شنبه 22 خرداد در 91 سالگی در بیمارستانی در تهران چشم از جهان فروبست.

پیکر حمید سبزواری در زادگاهش آرام گرفت

پیکر حمید سبزواری در زادگاهش آرام گرفت

پیکر حمید سبزواری در زادگاهش آرام گرفت

پیکر حمید سبزواری در زادگاهش آرام گرفت

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: