انتشار: ۱۷:۱۵ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۵
گروه کر ۶۰ سالگی با اجرای ۵۰ خواننده کر، هشتم خرداد ماه ساعت ۲۱ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می رود.
به گزارش سرویس موسیقی تابناک  فرهنگی ، فرشاد فولادوند سرپرست این گروه درباره دومین اجرای کر ۶۰ سالگی در نیاوران عنوان کرد: در این اجرا از چهار صدای سوپرانو، آلتو، تنورو باس استفاده شده و نیز فراز خنافری به عنوان پیانیست گروه را همراهی می کند.

وی افزود: در این اجرا از آثار اساتید موسیقی ایران چون همایون خرم، علی تجویدی، پرویز یاحقی و قطعات فولکلور نقاط مختلف کشور استفاده شده که تنظیم بعضی از قطعات چون هزاردستان، بسوی تو و چندین قطعه فولکلور را من انجام داده ام و تنظیم بقیه قطعات را نیز فراز خنافری که از آهنگسازان خوب کشور است، انجام داده است.

خواننده اسبق کر ارکستر سمفونیک تهران درباره انتخاب خوانندگان گروه و قطعات این اجرا گفت: در گروه کر ۶۰ سالگی سن خوانندگان بین ۴۵ تا ۶۰ سال است همچنین اعضای گروه از افراد غیرحرفه ای انتخاب شده و تحت تعلیم قرار گرفته اند تا بتوانند اجرای خوبی برای مخاطب داشته باشند. من معتقدم در افراد غیرحرفه ای  احساس  بکر و تأثیر گذار و موزیکالیته بیشتری نسبت به افراد حرفه ای وجود دارد. قطعات نیز براساس همین تفکر انتخاب شده است، زیرا این خوانندگان در جوانی با این قطعات زندگی کرده اند و خیلی دقیق تر می توانند این قطعات را درک کرده واجرا کنند.

وی با بیان اینکه  گروه کر۶۰ سالگی، گروه مستقلی است و تا کنون از جایی کمک مالی دریافت نکرده و اسپانسر نیز ندارد، گفت: یکی از مشکلات گروه کر نداشتن مکانی برای تمرین است زیرا بطور مثال اجاره مکان برای یک ساعت تمرین در یک مکان هنری بسیار سنگین است و این برای یک گروه مستقل که سالی یک یا دو اجرا دارد و با هر اجرا فقط می توانند هزینه ها را جبران کنند، بسیار سنگین است و نیاز است مسئولان برای این نوع گروه ها تسهیلاتی برای هزینه های سالن تمرین درنظر بگیرند.

فولادوند بابیان اینکه گروه کر ۶۰ سالگی با اینکه به دلیل مشکلات مالی تبلیغات کمی داشته ولی با این حال در اجراها با استقبال خوب مخاطبان روبرو بوده است، توضیح داد: این گروه تاکنون ۵۰ اجرای مناسبتی داشته که برخی از این اجراها در حضور رئیس جمهوری دولت دهم در مجلس شورای اسلامی بوده که بسیار از طرف رئیس جمهوری وقت مورد تشویق قرار گرفت. همچنین اجرایی در خانه موسیقی در حضور بزرگان موسیقی کشور چون محمدرضا شجریان نیز داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: