انتشار: ۰۰:۵۲ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۵
شعرهای خوبی هم در این سال ها خلق شده، به نسل جوان شاعران امیدوارم و به بیان دیگر تا ریشه در آب است، امید رویش هم وجود دارد

سیدمحمود سجادی شاعر پیشکسوت

شرایط زمانی و مکانی، خودسانسوری های بی مورد شاعران و آکادمیک کردن شعر باعث شده از نسل طلایی شاعران و شعرهای خودجوش فاصله بگیریم
یک شاعر پیش کسوت معتقد است شرایط زمانی و مکانی، خود سانسوری های بی مورد شاعران و آکادمیک کردن شعر باعث شده از نسل طلایی شاعران و شعرهای خودجوش فاصله بگیریم.

به گزارش تابناک فرهنگی ، سیدمحمود سجادی، با بیان اینکه هنر به طور کلی و شعر به طور مجزا وابسته به سایر شاخص ها و وقایع پیرامونی هستند، افزود: زمان بر هنرها اثر می گذارد و سبک ها و شیوه های جدید خلق می شوند.

وی ادامه داد: چطور می شود در کشوری انقلاب رخ دهد و جنگ پر دامنه ای به وجود بیاید، اما هنر همچنان بر برج عاج خود نشسته باشد و تغییری در آن حاصل نشود. این گونه وقایع تاثیر خود را بر هنر و به ویژه شعر کشورمان گذاشته است.

سجادی خاطرنشان کرد: پیش از انقلاب در کشور در چارچوب شعر نو چهره های شاخصی داشتیم، این توقع در ما وجود دارد که طی 38 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی اخوان ثالث و احمد شاملو و فروغی به وجود آمده باشد.

این شاعر پیش کسوت گفت:پس از گذشت سال ها از انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی ،علی رغم همه جشنواره ها، همایش ها و جوایزی که برای حمایت از شعر و هنر انقلاب برپا شد، هنوز آثار ماندگار و تاثیرگذار را شاهد نبوده ایم.

وی با تاکید بر اینکه گاهی جشنواره ها برای رشد و تعالی شاعران کشور، حالت بازدارندگی داشته اند، افزود: شرایط زمانی و مکانی، خودسانسوری های بی مورد شاعران و آکادمیک کردن شعر باعث شده از نسل طلایی شاعران و شعرهای خودجوش فاصله بگیریم
.
سجادی اظهار داشت: البته شعرهای خوبی هم در این سال ها خلق شده، به نسل جوان شاعران امیدوارم و به بیان دیگر تا ریشه در آب است، امید رویش هم وجود دارد.
منبع : ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: