انتشار: ۱۲:۲۶ - ۱۲ اسفند ۱۳۹۴
در پی استعفای علی رهبری مدیرهنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران ، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این استعفا را نپذیرفت.
به گزارش خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی ، علی رهبری در نامه ای که در اختیار تابناک فرهنگی قرار داده آورده است :«شب گذشته به دعوت آقای علی مراد خانی معاون هنری وزیر ارشاد در حضور آقای پیروزپی جلسه ای در موزه موسیقی داشتیم که از ساعت ۲۱ تا یک بامداد بطول انجامید.

آقای مراد خانی ضمن تایید بر پیشرفتهای بی نظیر در نظم و کیفیت  هنری  ارکستر سمفونیک تهران  در ۱۲ ماه گذشته بارها اشاره کردند که ما به هیچ وجه نمی خواهیم شما ارکستر و راهی را که پیش گرفته اید؛ترک کنید.

معاون هنری وزیر از من خواستند که یک هفته صبر کنم تا ایشان بعد از بررسی کامل نارضایتی های من از بنیاد رودکی راهی را برای ادامه کار ارکستر سمفونیک تهران  پیشنهاد کنند.
من شخصا به قول ایشان اطمینان می کنم و یک هفته دیگر صبر خواهم کرد.»

روز گذشته(سه شنبه 11 اسفند) علی رهبری با انتشار نامه ای گلایه آمیز که خطاب به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته شده بود از سمت مدیرهنری و رهبری ارکستر سمفونیک تهران استعفا داده بود.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
 • امین زاده
 • Iran, Islamic Republic of
 • ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
2
0
به نظر شما رسانه محترم و مردم عزیز هم آیا معاونت هنری ضعیفترین بخش وزارت ارشاد نبوده است؟ شاید من اشتباه میکنم اما اینکه این رفتارها از سوءمدیریت ناشی شده و یا اینکه ایجاد فضای ملتهب در دستور کار ایشان است را من نمی‌دانم فقط می‌توانم به موارد آن از ابتدای کار آقای مرادخانی در این دوره فهرست وار اشاره کنم. 1. مدیریت دفتر موسیقی با تاخیری فراوان انتخاب شد و یکی از پرتنش‌ترین دوره‌های خود را تجربه کرد و نهایتا به برکناری مدیر منتخب ایشان یا به تعبیری استعفا انجامید. 2- پس از آن با گذشت چند ماه هنوز خبر از مدیر جدید این دفتر نیست. 3. در تمام دوره معاونت ایشان شایعات و مستنداتی از حضور افرادی چون مشفق و پیروزپی (که خاطره منفی عملکرد ایشان در دوران مدیریت مرادخانی بر مرکز موسیقی هنوز در ذهن اهالی قدیمی‌تر موسیقی هست) به عنوان سیاست‌گزاران پشت پرده به گوش می‌رسد. 4. ارکسترسمفونیک را با وجود حمایت شخص رییس جمهور حتا برای چند ماه نتوانستند بدون حاشیه و صحیح اداره کنند و امروز به نظر میرسد جز شخص رهبری و چند اجرا هیچ سازمان و برنامه‌ای برای این ارکسترها وجود ندارد و رهبر منتخب ایشان برای ارکستر نهایتا با حاشیه‌های فراوان و دلخوری استعفا می‌دهد. 5. از سوی ارشاد نه تنها قدم موثری برای مسائل مربوط به خانه موسیقی برداشته نشده که با سیاست‌ها و جانبداری این معاونت به سمت یاران قدیمیش در خانه به التهاب و حساسیت‌های موجود دامن زده است. 6. جشنواره موسیقی فجر امسال با بیشترین هزینه‌ها و تبلیغات یکی از ضعیف‌ترین و بی‌نظم‌ترین دوره‌های خود را پشت سر گذاشت و این تازه در شرایطی است که بر اساس دیده‌ها قضاوت می‌کنیم و از ابعاد پشت پرده خبر نداریم و یا چیزی نمی‌گوییم.
و باز اینها همه تنها در حوزه موسیقی است که آقای مرادخانی در آن سابقه‌ای طولانی دارد و بنا بر ناآشناییم وارد حوزه‌های تجسمی و تئاتر نمیشوم. نمیدانم و امیدوارم وزارتخانه ارشاد توضیحی مستدل و نه از زاویه دید بالا به اهالی هنر بدهد که به چه واسطه‌ای و بر اساس چه نقاط روشنی در مقابل این اشتباهات فاحش که تنها گوشه‌ای از کل است بی‌تفاوتی و اغماض پیش گرفته.
 • ناشناس
 • Austria
 • ۲۱:۲۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
1
3
چرا همه چیز گردن آقای مراد خانی افتاد؟ چرا هیچ کس در مورد خطاهای آقای رهبری صحبت نمیکند؟ چرا ایشان حقوقش را به یورو و سر وقت دریافت کرد و نوازندگان ارکستر بدون حقوق میزدند ایشان وعده سر خرمن میداد ؟ مافیا بازی و نوچه بازی را درست کردند نوازاندگان خوب ارکستر را فراری دادند و حالا تقصیر آقای مراد خانی می اندازند؟؟ خودشون هر روز یا کسی را میرنجاندند که خود برود یا اخراج میکردند حالا دم از معصومیت میزنند واقعا که ...!
 • امین زاده
 • Iran, Islamic Republic of
 • ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
1
0
جناب ناشناس عزیز. من نه قصد کتمان خطاهای آقای رهبری دارم و نه مشکلات موجود از سوی ایشان. من در نوشته‌ام به مواردی اشاره کرده‌ام که به معاونت هنری برمی‌گردد و مساله ارکستر سمفونیک یکی از آنهاست. اما در همین مورد هم مگر جز این است که تمام اقداماتی که شما به آقای رهبری نسبت می‌دهید و در مواردی من هم با شما هم عقیده هستم به نوعی به آقای مرادخانی مرتبط خواهد بود؟ آیا قرارداد به یورو و پرداخت به موقع آن را معاونت هنری امضا نکرده؟ مگر پرداخت قرار داد اعضا با بنیاد نیست و از قبل برای آن فکر نشده؟ آیا ارشاد به عنوان نهاد بالا دستی زمانی که اخراج‌ها صورت میگرفت حضور و یا خبر نداشت؟چرا آقای مرادخانی در جایی‌که پای آقای فخرالدینی به میان آمد (به واسطه نام و بازتاب آن) توانست در مقابل نظر آقای رهبری بایستد و ظرف مدتی کوتاه چرخشی 180 درجه انجام بدهد اما در مورد اخراج اعضای گروه نتوانست و یا نخواست؟ قطعا آقای رهبری هم خطاهایی داشتند اما اینجا بحث چیز دیگریست و رفتار آقای رهبری و هر فرد دیگری در جای خودش کاملا قابل نقد است و ادعای معصومیت از هر طرف خنده‌دار. فکر میکنم تمام مسائلی که شما مطرح کردید علاوه بر آقای رهبری به معاونت هنری و آقای مرادخانی هم باز می‌گردد و هردوی آقایان باید نسبت به آنها پاسخگو باشند. ولی مسوولیت اصلی باز بر عهده آقای مرادخانیست چرا که سیاست گذار و به نوعی کارفرما ایشان است. تکرار میکنم این به معنی سلب مسوولیت و پاسخگویی از آقای رهبری نیست.
 • فرشته
 • Iran, Islamic Republic of
 • ۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
0
0
حق با ناشناس است. به علاوه باز هم مدير بنياد رودكى مدعى شده با تشكيل شورا اركستر را اداره خواهد كرد، آخه برادر من با آزمون و خطا كه نميشه اركستر اداره كرد. اين كاراى من در آوردى چيه؟ چرا آقاى جمالى يك سفر يك هفته اى براى آشنايى نزديك با سازمان يك اركستر به يك كشور اروپايى نمى روند؟ واقعا عجيب است.