انتشار: ۱۱:۰۸ - ۱۸ بهمن ۱۳۹۴
محمد علیزاده در کنسرت جدیدش در سالن وی آی پی ارشاد کرج، قرار است در یک روز سه سئانس اجرا داشته باشد.
به گزارش خبرنگار موسیقی تابناک فرهنگی، محمد علیزاده امروز یکشنبه 18 بهمن در دو سئانس، و روز سه شنبه 20 بهمن نیز در سه سئانس ساعتهای 16، 30/18 و 30/21 در کرج کنسرت می دهد که در نوع خود بسیار عجیب و سئوال بر انگیز است.

وقتی چند سال قبل برای اولین بار پدیده عجیبی مانند برگزاری دو سئانس کنسرت در یک روز توسط یک گروه موسیقی به وجود آمد بسیاری از بزرگان موسیقی و صاحب نظران این عرصه به انتقاد از چنین کاری پرداختند. 

اصل سخن صاحب نظران حوزه موسیقی نیز این بود که وقتی یک خواننده و گروهش در فاصله زمانی چند ساعته، دو کنسرت را به روی صحنه می برند قطعا میزان انرژی که برای مخاطبان سئانس دوم گذاشته می شود بسیار کمتر خواهد بود و این به نوعی خیانت در حق مخاطبی محسوب می شود که برای سئانس دوم برنامه بلیت خریداری کرده و به تماشای برنامه خواننده مورد علاقه اش نشسته است.

 به طور قطع انرژی روانی و جسمی که یک گروه، به خصوص شخص خواننده برای برگزار یک کنسرت صرف می کند به قدر است که کیفیت اجرا به میزان قابل توجهی افت می کند. قطعا توان حنجره یک خواننده در اجرای دو کنسرت پشت سر هم یکسان نخواهد بود و هیچ موزیسین منصفی نمی تواند این موضوع را انکار کند. 

هیچ نمونه ای وجود ندارد که یک گروه موسیقی و یا خواننده ای برای انتشار اجرای صحنه ای اش، دومین سئانس کنسرتش در یک روز را ضبط کرده باشد. 

به هر حال چنین اتفاقی که در هیچ کجای دنیا به غیر از ایران امکان روی دادن نداشت آرام آرام در کشورمان از سوی بسیاری از خوانندگان و گروه های موسیقی پذیرفته شد و امروز دیگر تبدیل به یک عرف شده است. 

حالا محمد علیزاده خواننده پر مخاطب موسیقی پاپ کشورمان سعی دارد سه سئانس کنسرت را تنها در فاصله زمانی 5 ساعت به روی صحنه ببرد. 

با این روالی که بسیاری از موزیسین ها در پیش گرفته اند احتمالا می بایست در آینده منتظر سئانس های اجرای کنسرت یک گروه از صبح تا آخر شب باشیم؛ درست مانند بسیاری از صنوف دیگر.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: